pogotowie kanalizacyjne

Kiedy trzeba wezwać pogotowie kanalizacyjne?

Nawet w przypadku przestrzegania wszystkich zasad dbania o kanalizację, instalacja może czasami ulec awarii. W przypadku wystąpienia problemu ważna jest jak najszybsza reakcja. Kiedy wezwać pogotowie kanalizacyjne?

W czym pomaga pogotowie kanalizacyjne?

Pogotowie kanalizacyjne służy pomocą w przypadku jakichkolwiek problemów z kanalizacją. Zalicza się do tego zarówno zapchana rura, jak i przepełniony zbiornik na szambo. Z uwagi na to, że wszelkie awarie kanalizacyjne powodują duży smród oraz mogą doprowadzić do poważnych zniszczeń, ważne jest, żeby reagować szybko. Jeśli tylko zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w działaniu systemu kanalizacji, od razu sprawdź, co może być tego przyczyną i skontaktuj się z profesjonalną firmą, która szybko rozwiąże problem. 

Do zadań pogotowia kanalizacyjnego należy również zajmowanie się kanalizacją miejską. W przypadku wystąpienia obfitych opadów system, który nie był od dawna czyszczony, może nie nadążać z odprowadzaniem wody deszczowej. Zalegający w nim piach, liście i śmieci będą utrudniały swobodny przepływ. W takim przypadku pogotowie kanalizacyjne musi działać sprawnie i jak najszybciej udrożnić system, żeby uniknąć zalania ulic i paraliżu komunikacyjnego 

W jaki sposób udrażnia się rury?

Profesjonalne udrażnianie kanalizacji w Tychach oraz każdym innym mieście w Polsce zazwyczaj wykonuje się z pomocą odpowiedniej pompy ciśnieniowej. Jest ona elementem wyposażenie samochodu, który nazywa się WUKO. Poprzez umieszczenie w zatkanej rurze specjalnej dyszy podłączonej do pompy i wpuszczenie przez nią wody pod ciśnieniem, możliwe jest szybkie i bezpieczne pozbycie się zalegających resztek lub elementu blokującego. Zastosowanie tej metody jest mało inwazyjne — nie wymaga wykonywania rozkopów, wymiany rury czy niszczenia dotychczasowej instalacji. Usunięcie zatoru jest bardzo szybkie, przez co możliwe normalne korzystanie z urządzeń sanitarnych bezpośrednio po wykonaniu usługi.