gryzoń

Jakie akcesoria dla chomika wybrać?

Zdecydowaliście się na zakup chomika? Zastanawiacie się, jakie akcesoria będą Wam potrzebne? Podstawą oczywiście są klatka, trociny oraz odpowiedni pokarm. Jednak to nie wszystko. Co jeszcze warto zakupić? Więcej informacji znajdziecie w artykule.

W wielu domach chomik, to pierwsze zwierzątko, jakie rodzice decydują się kupić swoim dzieciom. Opieka nad nim nie jest bowiem zbyt trudna, a uczy pociechy odpowiedzialności. Jednak by zwierzątko miało u nas dobrze, musimy zainwestować w kilka niezbędnych akcesoriów, które zainstalujemy w jego klatce. Oto najważniejsze z nich.

Domek dla chomika

Inwestując w akcesoria dla chomika, nie możemy zapomnieć o domku. Zwierzątko musi bowiem mieć, gdzie spać, a tak się składa, że te gryzonie lubią się gdzieś schować i stworzyć sobie przytulną norkę. Idealnym zatem miejscem do spania dla nich będą drewniane domki, które zmieszczą się w każdej klatce. Wykonane z naturalnego tworzywa zapewnią zwierzątku niezbędny komfort i intymność oraz 100% bezpieczeństwa podczas korzystania.

Poidełko dla chomika

Kolejnym istotnym akcesorium dla chomika jest poidełko. W sklepie zoologicznym online Wyspazwierzat.pl znajdziecie szeroki wybór tego rodzaju asortymentu o zróżnicowanych pojemnościach. Poidełka łatwo się montuje na ścianach klatek. Dostępne modele zostały tak skonstruowane, by woda wypływała z nich tylko wtedy, kiedy chomik odczuwa potrzebę napicia się. Gdy z nich nie korzysta, poidełko jest zablokowane przed przeciekaniem.

Zabawki dla chomika

Oczywiście w żadnej klatce nie może zabraknąć zabawek dla chomika. Do najpopularniejszych tego rodzaju akcesoriów należą kołowrotki, w których zwierzątko może się wybiegać, a także tunele i elementy wspinaczkowe. Na Wyspazwierzat.pl znajdziecie zamki, będące ciekawą propozycją. Zwierzę może się w nich schować, a także wspinać po nich. Tego typu atrakcje z pewnością pozytywnie wpłyną na jego samopoczucie, a także zapewnią mu prawidłowy rozwój ruchowy i poznawczy.

Podsumowując, by chomik dobrze czuł się w swojej klatce, warto ją odpowiednio wyposażyć. Do najważniejszych akcesoriów należą domki, poidełka, miski na jedzenie oraz zabawki. Zapewniają zwierzęciu tego rodzaju wyposażenie, będziesz mieć pewność, że gryzoń ma dostarczone wszystko, co mu potrzebne, by dobrze czuć się w swojej klatce. Po wszystkie niezbędne akcesoria dla chomika zapraszamy do sklepu zoologicznego Wyspazwierzat.pl.