zaklad pogrzebowy

Jakich dokumentów potrzebuje zakład pogrzebowy do organizacji pogrzebu?

Kiedy umiera ktoś bliski, trudno jest pozbierać myśli i zajmować się czymkolwiek. Niestety, organizacja pochówku i wszystkich spraw z tym związanych wymaga zebrania i przedstawienia w różnych miejscach dokumentów, które umożliwią uruchomienie odpowiednich procedur. Sprawdź, jakich dokumentów potrzebuje zakład pogrzebowy, abyś niezwykle trudnym okresie po utracie bliskiej osoby nie musiał przeżywać dodatkowego stresu.

Lista dokumentów, które będą Ci potrzebne

Pogrzeb to wydarzenie, do którego w żaden sposób nie można się wcześniej przygotować. Warto jednak zawczasu zrobić listę spraw, które trzeba załatwić, aby w okresie żałoby i wszechogarniającego smutku nie trzeba było rozpoznawać całej sprawy od podstaw i zajmować się sprawami proceduralnymi dłużej, niż to niezbędnie konieczne. Zakład pogrzebowy w Warszawie na Woli instruuje wszystkie zgłaszające się do niego osoby, co powinny przygotować.

Aby móc zwrócić się do Urzędu Stanu Cywilnego o wydanie aktu zgonu, który jest niezbędny do uruchomienia procedur pogrzebowych, trzeba wcześniej dysponować kartą zgonu. Ten dokument wystawiany jest przez lekarza po tym, jak zostanie stwierdzony zgon. Jeśli śmierć nastąpiła w szpitalu, należy skierować się do lekarza prowadzącego pacjenta przed śmiercią. W innych przypadkach karta zgonu jest wystawiana przez lekarza pogotowia lub przez lekarza rodzinnego.

Co trzeba przygotować przed kremacją

Aby przeprowadzić pogrzeb z kremacją na Mokotowie, trzeba przygotować te same dokumenty, które są potrzebne do tradycyjnej ceremonii. Inaczej trzeba jednak przygotować ciało zmarłego oraz zamówić specjalną trumnę kremacyjną. Najczęściej trumny te są wykonane z kartonu, wikliny lub specjalnie przygotowanego drewna.

Najważniejsze jest przygotowanie specjalnego ubrania, które nie zawiera wstawek metalowych ani guzików. Należy również zgłosić wcześniej fakt posiadania przez zmarłego rozrusznika serca i wszelkich implantów, szczególnie jeśli zawierają części szklane.