Jak pozbywać się złomu i elektrośmieci?

15 min

Każdy z nas w ciągu swojego życia z pewnością zetknął się z tematem, jak pozbyć się zalegającego na działce złomu bądź starych telewizorów. Rozwiązaniem jest skup złomu i skup elektroniki. Tam w bezpieczny i komfortowy sposób możemy oddać to, co nam nie jest potrzebne.

Choć raz na jakiś czas (przeważnie raz w roku) w większości gmin w Polsce można bezpłatnie oddać śmieci wielkogabarytowe, złom czy starą elektronikę to wciąż w wielu miejscach, zwłaszcza w lasach możemy spotkać tak zwane dzikie wysypiska. Szpecą one krajobraz, niszczą środowisko, mają bardzo negatywny wpływ np. na zanieczyszczenie wód gruntowych, mogą również być bardzo niebezpieczne dla zwierząt.

Tym bardziej powinniśmy docenić jakość pracy takich instytucji jak skup elektroniki warszawa czy skup złomu i metali kolorowych. To właśnie tam, bez problemu możemy oddać wszystkie sprzęty, które aktualnie nie są nam potrzebne, a które nadają się tylko i wyłączenie do utylizacji. Korzystając z pomocy skupu elektroniki i skupu złomu:

– dbamy o nasze najbliższe otoczenie,
– minimalizujemy ilość odpadów krążących w najbliższym otoczeniu,
– dbamy o środowisko,
– nie przyczyniamy się do zanieczyszczenia lasów,
– zwiększamy estetykę otoczenia,
– propagujemy styl ekologiczny.

Skup złomu i metali kolorowych

W skupie złomu i metali kolorowych możemy oddać wszystko to, jest złomem stalowym, żeliwnym, a także wykonane z metali kolorowych. Bardzo dużo skupów złomu przyjmuje również stopy aluminium, stolarkę okienną i drzwiową, puszki, cynk, ołów, chłodnice i inne części samochodowe, a także elementy konstrukcyjne z rozbiórek. Oferta jest więc bardzo szeroka i dopasowana do potrzeb klientów. Ze skupem metali kolorowych i złomu chętnie współpracują zarówno osoby prywatne, które pozbywają się np. złomu zalegającego na działce bądź pochodzącego z rozbiórek, jak również firmy specjalizujące się np. w demontażu konstrukcji stalowych.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/zlom-z-rozbiorki-co-mozna-z-nim-zrobic/

Skup elektroniki

Starego sprzętu AGD czy RTV zgodnie z obowiązującym prawem nie można od tak wyrzucić do opadów, które odbierane są przez przedsiębiorstwa oczyszczania miasta. Wiele z nich bowiem zawiera w sobie części, które mogą być niebezpieczne dla człowieka, zwierząt i środowiska. Rozwiązaniem jest podjęcie współpracy ze skupem elektroniki, gdzie będziemy mogli oddać np. stary sprzęt komputerowy wszelkiego rodzaju, elementy bierne, elementy aktywne, stare telewizory, radia. Tu również oferta jest bardzo szeroka i bez problemu w razie potrzeby można umówić się na odbiór elektroniki bezpośrednio z naszego domu.

One comment

Leave a Reply