wolumetria twarzy

Jak poprawić owal twarzy?

Nie każdy jest zadowolony z wyglądu swojej twarzy. Niekiedy konieczne wydaje się poprawienie jej owalu, aby poczuć się lepiej. Samopoczucie jest bardzo istotne, dlatego warto zrobić wszystko, by zwiększyć swój komfort psychiczny. Na szczęście jest to możliwe dzięki różnym zabiegom medycyny estetycznej. W celu poprawy kształtu twarzy głównie poleca się wolumetrię. W poniższym artykule przedstawiamy charakterystykę tego zabiegu.

Z upływem czasu skóra na twarzy traci objętość, elastyczność oraz promienny wygląd. Jest to zupełnie normalne, jednak nie każdy potrafi się z tym pogodzić. Na szczęście takie osoby mogą skorzystać z zabiegów, mających na celu poprawę wyglądu. O sposobie na przywrócenie objętości twarzy mówi pracownik centrum medycznego Sublimed: Wolumetria polega na zastosowaniu kwasu hialuronowego, który ma na celu podniesienie m.in. policzków, skroni czy brody. Dzięki temu zapadnięte z wiekiem tkanki ulegają podniesieniu i zdecydowanie lepiej się prezentują. Twarz zyskuje promienny, młodzieńczy wygląd.

Jakie preparaty stosuje się do poprawy owalu twarzy?

Aby skutecznie przeprowadzić zabieg mający na celu poprawę kształtu twarzy, wykorzystuje się stężone i gęste kwasy hialuronowe. Preparaty wykazują zdolność do zwiększania objętości, a także podnoszenia tkanek. Zazwyczaj występują w formie przezroczystej, są bardzo plastyczne i elastyczne, co ułatwia ich rozprowadzanie. Wolumetria twarzy to zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym. W związku z tym pacjent nie odczuwa bólu oraz dyskomfortu.

Czego można się spodziewać po wolumetrii twarzy?

Rezultaty wolumetrii twarzy są naprawdę zaskakujące. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu. Umożliwia on odzyskanie dawnego wyglądu skóry, nie tylko ją odmładza, ale również uelastycznia i podnosi zapadnięte tkanki. Twarz prezentuje się zdecydowanie lepiej, wygląda młodziej oraz promienniej. Zyskuje również korzystniejszy kształt, staje się bardziej owalna. Efekty zabiegu utrzymują się nawet przez 2 lata. Najczęściej są widoczne przez okres 18-24 miesięcy.

Z powodu tych efektów na wolumetrię twarzy zazwyczaj decydują się osoby starsze, których skóra wraz z wiekiem straciła na elastyczności i jędrności. Każdy, kto pragnie zachować jak najdłużej promienny wygląd twarzy, może skorzystać z rezultatów tego zabiegu. Umożliwia on również zredukowanie zmarszczek oraz usunięcie wrażenia zwiotczałej skóry.