Hydroizolacja pionowa fundamentu – jak powinna być wykonana?

Izolacja pionowa jest działaniem, które pozwala wzmocnić ściany fundamentowe od strony gruntów. Działania wykonywane są w miejscu, gdzie istnieje groźba wystąpienia największego zawilgocenia.

Hydroizolacja pionowa fundamentu – zabezpieczenie dla długi czas.

Prawidłowo wykonana hydroizolacja pionowa fundamentu sprawia, że do ścian nie będzie wnikać żadna wilgoć, czy też woda. Trzeba jednak pamiętać o kilku ważnych aspektach. W tym o zastosowaniu dedykowanych zabezpieczeń, jakie będą w stanie uchronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zyskuje się w ten sposób pewność, że zastosowane materiały przez długi czas w ogóle nie stracą na swoich właściwościach.

Betontech Hydroizolacje i Naprawy Betonu jest firmą, która wykonuje taki proces, nakłądając cały materiał na ścianie fundamentowej. Dopiero potem możliwe jest osłonięcie całości dedykowanym materiałem termoizolacyjnym. Istnieje również możliwosć wykonania hydroizolacji w procesie odwrotnym. W pierwszej kolejności wykonywane jest ocieplenie. Dopiero potem można nałożyć izolację, jaka ma chronić przed wilgocią.

Hydroizolacja pionowa fundamentu – materiały do zastosowania

Betontech Hydroizolacje i Naprawy Betonu jest firmą, której bez trudu można zlecić wykonanie całego procesu, którego celem jest wzmocnienie ścian fundamentów. Warto wiedzieć, że hydroizolacja pionowa fundamentu może być wykonana przy użyciu takich materiałów jak:

  • folia hydroizolacyjna- wymaga konieczności zastosowania specjalnych klejów,
  • masy polimerowe – zaleta jest to, że masę można nałożyć w niskich temperaturach, które dochodzą do 0 stopni,
  • zaprawy mineralne – dostępne w formie płynnej lub sypkiej, po zastygnięcu można od razu przejść do zasypania dołów fundamentowych,
  • masy KMB – materiał, który po nałożeniu wykazuje się dużą odpornością na działanie wody,
  • lepiki asfaltowe – sprawia, że całą izolacja zaliczana jest do wyjątkowo elastycznych,
  • papa – jeden z najbardziej popularnych materiałów używanych we współczesnym budownictwie.