Damska torebka

Jak dobrać torebkę do ubioru?

Torebka stanowi jeden z ważniejszych elementów damskiej stylizacji. Trzeba więc się dokładnie zastanowić na jaki model postawić, aby z nią współgrał i zapewniał nam komfort noszenia. Zanim więc zdecydujemy na jego zakup zastanówmy się, dla jakich okazji jest przeznaczony, czy jest odpowiednio pojemy no i przede wszystkim odpowiada nam jego wygląd.

Torebka dopasowana do ubrania – a może w kolorze butów?

Bardzo długo w modzie utrzymywała się tendencja, która jasno wskazywała na to, że kolor torebki powinien być dopasowany do koloru butów. To była taka żelazna zasada, której trzymało się większość kobiet. Niektóre nawet bardzo mocno patrzyły na to, czy jest ona utrzymana w tym samym stylu. Najbardziej wskazane było więc stawianie na taką samą firmę zarówno właśnie torby, jak i obuwia. Kanony jednak się zmieniają i dziś niewiele pań zwraca na to aż tak dużą uwagę. Modowe zasady zostały mocno zliberalizowane, więc z powodzeniem na ulicy można zobaczyć stylizacje, które mocno odbiegają od tendencji modnej przed laty. I bardzo dobrze. W końcu modą trzeba się bawić. Oczywiście można dobierać te dwa elementy garderoby pod względem koloru, ale niekoniecznie musi być to wręcz identyczna barwa.

Zobacz także: https://easyweb.pl/jak-dobrac-damska-marynarke-do-sylwetki/

Torebka dobrana do sylwetki

Może mało kobiet zwraca na ten aspekt uwagę, ale jest on naprawdę niezwykle istotny. Jeśli na przykład kobieta jest posiadaczką dużego biustu, to bardzo niekorzystnie będzie się prezentowała w torbie w wersji mini pod pachę, w tym na przykład listonoszkami. Z kolei niewysokie panie powinny wystrzegać się modeli, które są bardzo duże, gdyż skutecznie mogą sprawić, że proporcje sylwetki zostaną zaburzone. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie postawienie na krótki pasek na ramię.

Torebka na każdą okazję

Jest kilka modeli torebek, które idealnie będą nadawały się na każdą okazję. Można z powodzeniem mieć je w szafie zamiast kilkunastu typów. Najważniejsze jest to, aby były one dobrane do naszego gustu, stylu ubierania się, a także osobowości. W końcu pojemność ma ogromne znaczenie. Jedne kobiety kochają torebki i trzymanie w nich całego dobytku życia, inne z kolei stawiają na minimalizm w wersji schowania telefonu, portfela i szminki. Na pewno uniwersalnym modelem będzie czarna kopertówka. Bardzo dobrze jest też postawić na tak zwaną saszetkę typu nerka, jak również dość fikuśny model przezroczysty, który cały czas jest w trendach. Świetnie jeśli ma się także w swojej garderobie torebki, które po prostu lubimy, są wygodne i pasują nam na co dzień. Torebki damskie to dość osobisty element stylizacji, który musi być spersonalizowany. Na pewno warto jest stawiać na dobrą jakość, która idzie w parze z designem.