Klimatyzacja w domu

Instalacja klimatyzacji czy klimatyzacja przenośna – w co warto zainwestować w nowym domu?

Chcąc mieć piękny i komfortowy dom zdecydowanie bardziej warto inwestować w rozwiązania, dzięki którym będziemy mieszkać bardziej przyjemnie. Do takich właśnie rozwiązań należy klimatyzacja. Może być ona wykonana w formie instalacji lub przenośna.

Każdy, kto budował lub buduje dom doskonale wie, że odpowiednie rozplanowanie całej instalacji jest kluczowym procesem, który gwarantuje, że aranżacja i wykończenie wnętrz będą zdecydowanie łatwiejsze. Jedną z najważniejszych instalacji, która ma zasadniczy wpływ na komfort mieszkania – zwłaszcza latem, jest klimatyzacja. Montaż klimatyzacji również powinien być przewidziany już na etapie projektowania domu. Dlaczego jest to takie ważne? Chodzi o koszty i łatwiejszy montaż. Realizacja instalacji na etapie stanu surowego zamkniętego sprawia, że bez żadnych problemów można wykonywać przewierty i montować jej elementy. Po wykonaniu tynków zachodzi konieczność ich niszczenia, a co za tym idzie – koszty rosną. Jest również większy bałagan. Co więc wybrać: klimatyzację tradycyjną czy klimatyzację przenośną?

Zobacz także: https://papierowemysli.pl/czy-warto-montowac-klimatyzacje-w-kawalerce/

Instalacja klimatyzacji

Nie da się ukryć, że dobrze zaprojektowana i dobrze wykonana instalacji klimatyzacji, gdzie wykorzystane są klimatyzatory ścienne split lub multisplit bądź klimatyzatory sufitowe pozwala w znaczący sposób zapanować nad temperaturą, którą chcemy mieć w pomieszczeniu. Dzięki klimatyzacji bez problemu możemy ogrzewać pomieszczenie w sposób decentralny w sezonie grzewczym, a także je chłodzić, gdy jest gorąco.

Do najważniejszych zalet klimatyzacji możemy zaliczyć:

– wysoką skuteczność grzania i chłodzenia,
– niską awaryjność urządzeń,
– prostą obsługę,
– możliwość zdalnego sterowania,
– estetyczne wykonanie urządzeń,
– montaż klimatyzacji na ścianie bądź suficie,
– brak zabierania miejsca,
– brak okablowania na podłodze, konieczności ciągnięcia przedłużaczy.

Klimatyzacja przenośna

Tego typu rozwiązanie polecane jest do miejsc, gdzie z różnych przyczyn nie ma możliwości instalacji klimatyzacji bądź jej montaż wiązałby się z dużymi kosztami oraz koniecznością wykonania remontu. Zakup klimatyzatorów przenośnych pozwala więc na to, aby stosunkowo tanim kosztem móc trochę schłodzić pomieszczenia oraz sprawić, że będzie w nich panowała przyjemna atmosfera.

Zaletą urządzeń jest przede wszystkim różnorodność cenowa, różnorodność pod względem rozmiarów, brak montażu, a także ładna estetyka urządzeń. Dużym minusem jest natomiast skuteczność klimatyzatorów i konieczność wystawiania rury za okno, co pogarsza estetykę.