hustawka

Huśtawka czy hamak – co wybrać do ogrodu?

Szczęśliwi posiadacze domu z ogrodem zwykle chcą jak najlepiej go zaaranżować i maksymalnie dopasować przestrzeń do swoich potrzeb. Niemniej jednak urządzanie ogrodu nigdy nie należało do najprostszych zadań, a wręcz przeciwnie stanowi to ogromne wyzwanie. Zwykle problem pojawia się w momencie, kiedy zachodzi potrzeba dopasowania odpowiednich mebli do wypoczynku. Na rynku można znaleźć zarówno świetnie wyglądające i designerskie huśtawki, jak i przytulne hamaki. Wobec tego co wybrać do ogrodu?

Jakie są największe zalety huśtawki ogrodowej?

Huśtawka ogrodowa to świetnie znany nam wszystkim mebel. Jednakże trzeba mieć świadomość, że sprawdzi się ona jedynie w ogrodzie o nieco większym rozmiarze. Okazuje się, że stelaż huśtawki ogrodowej zajmuje dość sporo miejsca, a dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę dodatkową przestrzeń, która umożliwi bujanie się. Niemniej jednak bez względu na to, huśtawka do ogrodu jest meble, który zapewni nam wystarczającą ilość miejsca do wypoczynku. Co ciekawe huśtawka ta może być przeznaczona zarówno dla dwóch jak i dla trzech osób jednocześnie, w zależności od wybranego modelu. Nowoczesne huśtawki w ogrodzie można dodatkowo rozłożyć, dzięki czemu można wykorzystać je jako pokaźnych rozmiarów leżankę. Rynek obecnie oferuje wiele różnych modeli huśtawek, więc każdy będzie mógł wybrać ten, który najlepiej wpisuje się w nasze preferencje i potrzeby. Na szczególną uwagę zasługują huśtawki-kosze. Co prawda jest to mebel przeznaczony dla jedynie jednej osoby jednak stelaż huśtawki jest niezwykle sztywny i pozwala użytkownikom wygodnie się rozsiąść i cieszyć świeżym powietrzem. Kolejną z zalet huśtawki ogrodowej jest to, że jest ona niezwykle wygodna. Siedziska, którymi dysponują te meble to miękkie i komfortowe poduszki. Co więcej niektóre modele umożliwią również bujanie się w pozycji leżącej. Huśtawka ogrodowa zawsze posiada stelaż, a on z kolei może być wykonany zarówno z drewna jak i z metalu. Materiały tworzące siedziska są również odporne na działanie czynników atmosferycznych, a także zapewniają odpowiednią estetykę.

Czym wyróżnia się hamak ogrodowy?

Hamak ogrodowy jest z kolei meblem, który bardzo łatwo pomieścić nawet na niewielkiej powierzchni. Co ciekawe idealnie sprawdzają się one zawieszone pomiędzy drzewami lub nawet na otwartej przestrzeni, jeśli zdecydujemy się dokupić do nich stelaż. Hamak do ogrodu może być zarówno jedno jak i dwu osobowy, wówczas będzie zachęcał do przytulenia się, gdyż dwuosobowe modele nie są tak przestronne jak w przypadku huśtawek. Warto również wiedzieć, że ciekawym rozwiązaniem są fotele hamakowe, czyli wygodne siedziska dla jedynie jednej osoby. Dalej mają one luźną budowę i przypominają niewielki hamak z poduszkami, które nadają mu „fotelowego” wyglądu. Najpopularniejsze modele hamaków są wykonane z niezwykle trwałych i solidnych włókien, które nie są podatne na uszkodzenia czy niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Co więcej na rynku można znaleźć również hamak na plac zabaw sznurkowy czy pleciony. Warto wspomnieć, że niekwestionowaną zaletą jest fakt, że hamaki występują w wielu wersjach kolorystycznych, więc z pewnością znacznie podniosą one walory estetyczne ogrodu.

Hamak czy huśtawka do ogrodu- co wybrać?

Nie da się ukryć, że zarówno hamak ogrodowy jak i huśtawka ogrodowa mają wiele zalet, ale także i niewielkie wady. Zanim jednak zdecydujemy się na wybór konkretnego mebla, warto zadać sobie pytanie ile osób jednocześnie będzie z niego najczęściej korzystać. Jeśli szukamy mebla na którym bez problemu zmieszczą się dwie lub nawet i trzy osoby, wówczas to huśtawka będzie znacznie lepszym i korzystniejszym rozwiązaniem. Z kolei jeśli poszukujemy mebla dla jednej osoby lub takiego, na którym będą panowały idealne warunki do przytulania się, wówczas hamak ogrodowy sprawdzi się o wiele lepiej. Weźmy pod uwagę również przestrzeń ogrodu, hamak jest polecany do niewielkich ogrodów. Z racji tego, że stelaż huśtawki zajmuje sporo miejsca, to mebel ten będzie lepszym dopasowaniem do większych przestrzeni.