eko groszek

Ekogroszek – czym się charakteryzuje?

Rynek paliw stałych, które służą jako materiały opałowe jest w Polsce naprawdę bogaty. Jednym z najpopularniejszych wyborów wśród nich jest ekogroszek, czyli tak naprawdę węgiel, który jest w odpowiednim stopniu obrabiany, a do tego ma skład, który spełnia odpowiednie wymagania. Czym charakteryzuje się to paliwo?

Gdzie można znaleźć ekogroszek?

Najprostszym sposobem na to, by znaleźć ekogroszek w Knyszynie jest odnalezienie odpowiedniej hurtowni czy też sklepu, który zajmuje się zaopatrywaniem gospodarstw rolnych bądź po prostu handluje materiałami opałowymi. W tym celu najlepiej jest wykorzystać internet, w którym można nie tylko znaleźć takie przedsiębiorstwa, ale też porównać ich ofertę.

Jedna z firm, która handluje ekogroszkiem to przedsiębiorstwo Rol Pol, które specjalizacją jest szeroko pojęte zaopatrzenie gospodarstw rolnych. Firma ta oferuje ekogroszek w dowolnych ilościach, który pakowany jest w workach foliowych, które ważą 20 lub 25 kilogramów. Sprzedawany przez nią ekogroszek jest wysokokaloryczny i ma granulację od 5 do 25 milimetrów.

Czym charakteryzuje się ekogroszek?

Ekogroszek jest paliwem stałym, które powstaje z węgla. Jest to tak naprawdę nazwa handlowa na odpowiednio przygotowany węgiel, który dodatkowo spełnia pewne wymagania. Należy do nich kaloryczność, która musi być na poziomie co najmniej 24 megadżuli, a wiele firm oferuje nawet ekogroszek o kaloryczności sięgającej 28 megadżuli. Dzięki temu jest to paliwo efektywne, którego spalanie generuje mniej szkodliwych związków.

To, co sprawia, iż ekogroszek jest mniej szkodliwy dla środowiska od zwykłego węgla to także to, iż węgiel z którego jest on produkowany musi spełniać wymagania dotyczące składu. Zawartość siarki nie może przekraczać jednego punktu procentowego, a woda i substancje niepalne mogą stanowić co najwyżej 12% składu węgla. Do tego ekogroszek ma niską spiekalność. W ten sposób powstaje wysokokaloryczny materiał opałowy, którego spalanie generuje niewiele popiołu.