Strona WWW podczas pandemii

Dlaczego strona internetowa jest niezbędna dla każdego biznesu w dobie koronawirusa?

Wiele osób dopiero po tym, jak nastała światowa pandemia zastanawia się nad tym, aby przenieść swój biznes do internetu. Dla wielu jest jednak już za późno na to, ale niektórzy wciąż mogą uratować swój biznes, poprzez stworzenie własnej strony internetowej dla swojego biznesu. Ale czy to jedyny powód, dla którego strona www jest konieczna dla utrzymania przy życiu twojego biznesu?

Panika na światowych rynkach

Zacznijmy może od tego, że Warszawska giełda papierów wartościowych zanotowała rekordowe spadki, (te porównywalne do recesji z 2008). Rynek amerykański nie jest również wcale w lepszym stanie, ponieważ tam też sytuacja na giełdach nie wygląda zbyt ciekawe. Wiele w tym winy samych Chin, które rozprzestrzeniały informacje o tym, że ta choroba jest bardzo niebezpieczna oraz śmiertelna, podczas gdy jej śmiertelność według opinii ekspertów nie przekroczy tej, którą osiągnęła ebola kilka lat wcześniej. Z naszych własnych badań wiemy, że wirus zabija tylko osoby w podeszłym wieku (+60 lat) które już przez zakażeniem były w bardzo złym stanie zdrowia. Owszem, ludzie w sile wieku (18-30 lat) również mogą zachorować, jednakże choroba w ich przypadku ma łagodny, bądź nawet bezobjawowy przebieg. Niestety, ale panika zrobiła swoje i większość państw zaczęła zmuszać przedsiębiorców, do zamykania swoich stacjonarnych placówek, przez co tylko te, które posiadały swoje własne strony internetowe mogły wciąż funkcjonować.

,,Złoty czas” dla twórców stron internetowych

Jak już wcześniej wspominaliśmy, bardzo wiele osób szuka teraz firm, które tworzą strony internetowe lokalnie, przykładem może być tu sytuacja, gdzie lokalni przedsiębiorcy z Tychów masowo wydzwaniają do firm, które zajmują się takimi rzeczami jak projektowanie stron w Tychach, jednakże najczęściej spotykają się z odmową, z powodu braku terminów. Naturalnie sytuacja jest podobna w wielu innych regionach naszego kraju, gdzie większość przedsiębiorców dopiero się ,,obudziła” kiedy zorientowali się, że nie mają jak sprzedawać swoich towarów, bądź też oferować swoich produktów na sprzedaż.

Jakie plusy dla naszego przedsiębiorstwa niesie za sobą strona internetowa?

To proste, podamy to na przykładzie znajomego, który oferuje swoje usługi, które nazwał ,,strony internetowe Bieruń”. Kompleksowo przygotowana strona internetowa pomoże nam dotrzeć do klientów, którzy normalnie są pozamykani w domach. Dzięki temu, mimo iż większość przedsiębiorców nie jest stanie sprzedawać, to właśnie nasza firma będzie w stanie kontynuować działalność, ponieważ przez internet nikt nie jest w stanie się zarazić chińską grypą. Dodatkowo oprócz tego strona podnosi prestiż takiego przedsiębiorstwa, przez co klienci wiedzą, że dany biznes jest przygotowany na każdą ewentualność, i jest w stanie zaspokoić potrzeby klientów, którzy aktualnie siedzą w domach, i z powodów przymusowej kwarantanny nie mogą wyjść na dwór.