Designerskie lampy we wnętrzach – na co warto się zdecydować?

Planujesz urządzenie nowego wnętrza lub jego remont? Nie zapominaj o tym, jak duże znaczenie ma wtedy odpowiednio dobrane oświetlenie. Jakie lampy są obecnie najmodniejsze? Poznaj najpopularniejsze wzory, które obecnie dostępne są także w polskich sklepach stacjonarnych i online!

Lampy w stylu loft – przemysłowe wzornictwo nadal w modzie

Od kilku sezonów bardzo dużym powodzeniem wśród klientów cieszą się lampy loft. To lampy przyciągające uwagę swoimi przemysłowymi motywami wzorniczymi, nawiązujące do dawnych manufaktur, gdzie tworzono przestrzenie mieszkalne.

Popularne lampy loft to między innymi lampy z drucianymi kloszami, które uzupełniane są efektownymi żarówkami Edison z widocznymi drucikami. Również świetnym zakupem mogą być lampy z metalowymi kloszami, a także lampy z elementami betonowymi, z litego drewna oraz sznura.

Wśród lamp w stylu loft można znaleźć nie tylko modele wiszące, ale również te stojące przeznaczone do umieszczenia na podłodze oraz na stole, komodzie. Dużym powodzeniem cieszą się również loftowe kinkiety.

Lampy z naturalnych materiałów – doskonałe nie tylko do wnętrz w stylu boho

Nadal bardzo popularne są lampy powstające z naturalnych materiałów. Stały się one bardzo popularne dzięki stylowi boho, który dzisiaj jest jednym z najmodniejszych stylów aranżacji wnętrz.

Na uwagę zasługują lampy z kloszami wyplatanymi z traw, na przykład z rattanu. Dzięki niemu można uzyskać niebanalne, przestrzenne konstrukcje.

Na uwagę zasługują również designerskie Secto Design – https://designd10.pl/secto-design które przyciągają uwagę swoją ażurową konstrukcją powstającą z naturalnego drewna. Świetnie prezentują się jako lampy w salonach i jadalniach, gdy zostaną nisko zwieszone nad stołem albo blatem.

Lampy molekularne – geometryczne modele ze szklanymi kloszami ze szkła

Wśród hitowych lamp w aranżacjach wnętrz znajdują się również lampy określane jako molekularne. To zasługa ich wyglądu przypominającego molekuły.

Takie lampy składają się najczęściej z metalowego stelażu, na końcach którego umieszczone są okrągłe, szklane klosze. Klosze te mogą mieć barwę mlecznobiałą lub mogą być przezroczyste. Ramy takich lamp najczęściej mają barwę srebra, złota albo czerni.

Lampy molekularne są oferowane w różnych wielkościach i kształtach, więc można dobrać je do wielu wnętrz, na przykład świetnie prezentują się w salonach, na korytarzach, a nawet w kuchniach.

Jeszcze więcej pomysłów na designerskie oświetlenie domu można znaleźć już teraz w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży nowoczesnych lamp od projektantów.