balony eventowe

Czy warto zamawiać dekoracje wykonane z balonów?

Zamawiając dekorację na wesele, często zastanawiasz się czy sprawdzą się lepiej balony z helem czy może dekoracja stworzona z kwiatów?

Ponieważ sam zajmuję się tworzeniem dekoracji balonowych to spróbuje przekonać Cię do właśnie tej formy dekorowania pomieszczeń.

Ale spokojnie, postaram się być obiektywnym i kwiaty też czasem lepiej się sprawdzają. Zaczynajmy…

Duże pomieszczenia, sale balowe, lofty

Sprawdzą się tu doskonale tzw. balony giganty. Są to balony, które po wypełnieniu helem osiągają niesamowite rozmiary. Najpopularniejsze są białe giganty o rozmiarze około 1 metra średnicy. Cena za taki balon zależy od wahań cen helu na rynku. Na dzień dzisiejszy jest to około 100 zł. Kolejnym typem balonów idealnych do wypełnienia wielkich przestrzeni są balony w kiściach po kilkanaście lub kilkadziesiąt sztuk. Takie balonowe drzewka pomogą przełamać ogrom sali i podzielić ją na kilka mniejszych stref. Ostatnie na mojej liście są balony litery i cyfry. Są to metrowej wysokości dekoracje które potrafią przyozdobić zwłaszcza przestrzenie blisko ściany.

Dekoracja na przyjęciu w rejestracji

Zazwyczaj na taką okazję wynajmujemy kilka stolików lub łączymy je w jeden duży. Warto i tutaj zadbać o dekorację. Pamiętajmy, że ma ona ozdobić miejsce naszych spotkań ale przede wszystkim ma nie przeszkadzać naszym gościom. Na stole wystarczy postawić bukiet z 3 do 5 balonów pompowanych helem. Nieco większy bukiet można postawić w rogu sali lub w miejscu przeznaczonym do robienia sobie zdjęć. Sprawdzą się tu chyba najlepiej tradycyjne baloniki gumowe w wybranych kolorach. Jeśli mamy wyznaczone miejsce dla dzieci, można do ich krzeseł przywiązać baloniki z nadrukowanymi postaciami z bajek lub z uśmiechami.

Dekoracja w domu rodzinnym

Tu w zależności od naszego metrażu przydatne mogą być baloniki tradycyjne o rozmiarze po napełnieniu helem około 33 cm lub litery bądź cyferki. Oczywiście można połączyć oba te rodzaje balonów aby uzyskać jak najlepszy efekt. Balony foliowe w różnych kształtach mogą być także przydatne. Są to zazwyczaj czerwone serca i złote lub srebrne gwiazdki z helem.

Dekoracja w ogrodzie

Można zdecydować się na balony w ogrodzie ale tu radzę zainwestować w baloniki foliowe. Nie stracą koloru na słońcu i są odporniejsze jeśli chodzi o przebicie. Sam jestem zwolennikiem dekoracji kwiatowych na wszelkich uroczystościach w ogrodzie. Balony raczej traktuję jako dopełnienie dekoracji. Powiedzmy sobie szczerze, że jeśli świętujemy w ogrodzie to już mamy piękną scenerię zgotowaną przez najlepszą z dekoratorek, Matkę Naturę. Jeśli dodamy kilka pięknych, kwiatowych bukietów to efekt murowany.

Pamiętaj aby dobrać odpowiednią dekorację do pomieszczenia lub miejsca gdzie Chcesz świętować z najbliższymi ważne wydarzenia w Twoim życiu. Dekoracja ma tworzyć piękną scenerię do zdjęć i miłego spędzania czasu. Ma zachwycać pięknem a czasem i prostotą. Przy odpowiednim zaplanowaniu dekoracji z balonów lub kwiatów osiągniesz zamierzony efekt łatwiej niż sobie to wyobrażasz 🙂