Bramy przemysłowe – rodzaje i charakterystyka

Nowoczesne hale przemysłowe nie są już nowością, wręcz przeciwnie, pojawia się ich coraz więcej. Przemysł to bardzo ważna gałąź gospodarki, a więc logiczne jest to, że wszystkie hale oraz magazyny muszą spełniać pewne standardy. Ich wymogiem jest również wpasowanie się do infrastruktury. Jak zatem wybrać bramę przemysłową, aby spełniała ona wszystkie standardy i dodatkowo służyła funkcjonalnie?  Podpowiadamy. 

Charakterystyka bram przemysłowych

Warto mieć świadomość tego, że np. bramy przemysłowe w Wielkopolsce różnią się od tych, które spotkać możemy w domach jednorodzinnych. Pierwszą różnicę stanowi wielkość. Przemysł to przede wszystkim duże i ciężkie maszyny, którym trzeba zapewnić odpowiedni wjazd i wyjazd. Z tego właśnie powodu, bramy przemysłowe mają zdecydowanie większe wymiary od standardowych bram. To z kolei ma wpływ na ich znacznie większą ciężkość.

Charakterystyczną cechą bram przemysłowych jest ich nadmierna eksploatacja. Warto zatem wybierać producentów, którzy korzystają tylko z materiałów najwyższej jakości, które spełniają odpowiednie normy, a przede wszystkim są wytrzymałe. Bramy przemysłowe muszą być odporne na kolizję, z tego właśnie powodu do ich wykonania stosuje się głównie aluminium oraz ocynkowaną stal. Z takich rozwiązań między innymi korzysta firma Maz-Bram. Bramy, systemy ogrodzeniowe, automatyka to rzeczy, do których należy podchodzić ze starannością i wybierać tylko produkty, które są sprawdzone, z jak najwyższej jakości materiałów oraz polecane przez innych klientów.

Rodzaje bram przemysłowych

Bramy przemysłowe dają nam możliwość wyboru kilku rodzajów w zależności od preferencji. Możemy wyróżnić między innymi bramy segmentowe, które są łatwe i szybkie w montażu. Bramy harmonijkowe są kierowane głównie do obiektów nowoczesnych, np. do salonów wystawowych.

Innymi rodzajami bram przemysłowych są między innymi bramy roletowe oraz podwieszane przesuwne.