drewno

Belki drewniane — gdzie znajdują zastosowanie?

Drewno to naturalny surowiec, który jest trwały i łatwo obrabialny. Z tego powodu stosowany jest w wielu branżach. Obecnie coraz częściej wykorzystuje się go nie tylko w budownictwie, ale także do wykończenia wnętrz, a nawet jako materiał bazowy do produkcji innych przedmiotów. Gdzie znajdują zastosowanie belki drewniane? Podpowiadamy.

Belki drewniane we wnętrzach

Belki drewniane w Poznaniu obecnie często wykorzystywane są jako element dekoracyjny we wnętrzach. Są szczególnie cenione przez miłośników przyrody i naturalnych kolorów. Ze względu na to, że nie muszą być one impregnowane, zachowują swój naturalny odcień. Choć nie oznacza to, że nie można ich wykończyć w dowolny sposób. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby położyć na nich bajce, lakier czy farbę. Świetnie wpasują się w styl rustykalny w połączeniu z kamieniem lub cegłą. Drewniane belki doskonale sprawdzą się również we wnętrzach skandynawskich, zestawione z jasnymi kolorami.

Belki drewniane w budownictwie

Drewno budowlane w Poznaniu wykorzystywane jest do tworzenia więźby dachowej, a także innych elementów konstrukcyjnych budynków. Ze względu na to, że można je dowolnie formować, możliwe jest wykonanie z niego niemal każdego pokrycia. Stosuje się je również w systemie kanadyjskim do budowy stropów i ścian, ponieważ ma ku temu odpowiednie parametry techniczne.

Belki drewniane w ogrodzie

Belki drewniane mogą być wykorzystane również do budowy różnego rodzaju elementów wystroju domu, ale także ogrodu. Można z nich stworzyć altanę, wiatę, piaskownicę, czy meble ogrodowe. Ze względu na to, że surowiec ten jest sprężysty i wytrzymały, jego obrabianie jest komfortowe i dzięki temu można z niego wykonać wiele różnych przedmiotów.

Podsumowując, belki drewniane są bardzo uniwersalnym materiałem konstrukcyjnym i budowlanym, który można wykorzystać również w innych dziedzinach i branżach. Ze względu na swoje naturalne pochodzenie, trwałość i łatwość obróbki są chętnie stosowane nie tylko przez inwestorów, ale także klientów indywidualnych.