certyfikat

5 sprawdzonych sposobów na znalezienie zatrudnienia

Zdarza się, ze szukanie pracy bywa czasochłonne. Odnosi się to zarówno do osób, które zmieniają zawód lub szukają zatrudnienia po raz pierwszy. Aby zainteresować potencjalnego pracodawcę swoją osobą, warto zastosować się do kilku wskazówek. Jakich? Podpowiadamy.

Praktyka i doświadczenie

Wymarzona praca może stać w zasięgu ręki, jednak często bywa tak, że dla pracodawcy większą wartość ma doświadczenie, aniżeli oceny z teorii. Jeśli z jakiegoś powodu nie wybraliśmy się na studia lub skończyliśmy je z niewielką praktyką, to warto zainteresować się kursami lub stażami, które stanowią jeden z elementów sprawdzonych sposobów na szybsze znalezienie zatrudnienia. Otrzymane certyfikaty, które będą potwierdzeniem ukończonych kursów, są sygnałem dla pracodawcy, że stale szkolimy się w wybranej branży i jesteśmy odpowiednimi osobami na dane stanowisko pracy. Taki dodatek do naszego CV da nam przewagę nad innymi kandydatami, co w rezultacie może oznaczać pozytywny wynik rekrutacji.

CV, które zwróci uwagę rekrutera

Wyobraźmy sobie sytuację, w której na naszą skrzynkę pocztową trafia kilkanaście życiorysów zawodowych. Warto przełamywać utarte schematy i dodać do CV coś, co odróżni je na tle dziesiątek innych. Może być kolorowe lub zawierać ciekawą grafikę. Zwróćmy uwagę na treść merytoryczną i zadbajmy o to, aby wszystkie dane były prawidłowe. Nie ważne czy szukamy pracy w mniejszej miejscowości, czy np. interesują nas oferty pracy w Poznaniu, z ciekawym CV mamy większe szansę bycia zauważonymi.

Rozmowa kwalifikacyjna

Gdy nasza aplikacja zostanie oceniona pozytywnie i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, warto się do niej dobrze przygotować. W końcu to ona może mieć decydujący wpływ na wynik rekrutacji. Warto zrobić research na temat firmy. Rekruterzy ocenią czy nasza osoba będzie pasować do zespołu, więc zadbajmy o ubiór i estetykę wyglądu. Dobrym pomysłem jest również zadbanie o fachowe słownictwo z branży.

Odświeżanie ofert pracy

Szukając zatrudnienia, ważną kwestią jest to, aby się nie poddawać, gdy raz nam nie wyjdzie. Często zdarza się, że oferty pracy w branżach, którymi jesteśmy zainteresowani, pojawiają się nawet codziennie. Warto więc je odświeżać i każdego dnia monitorować czy nie pojawiło się coś atrakcyjnego.

Dbanie o wizerunek

Coraz częściej zdarza się, że przed przyjęciem do pracy, prześwietla się media społecznościowe potencjalnego pracownika. Warto być sobą, ale również dbać o swój wizerunek w odniesieniu do wypowiedzi czy wstawianych zdjęć.