5 sposobów na wykorzystanie karnisza

Karnisze kojarzą się jako nieodłączne elementy aranżacji okiennej, jednak wcale nie musi tak być. Okazuje się, że przy odrobinie kreatywności możemy z powodzeniem zmienić jego przeznaczenie i nadać mu tym samym rolę multifunkcyjnego gadżetu. Możliwości wykorzystania karnisza są niemal nieograniczone, jednak my przedstawiamy pięć.

Karnisze jako element dekoracji okiennej

Pierwszą funkcją karnisza jest jego rzeczywiste przeznaczenie, czyli wpisanie się w dekoracje okienną. Aranżacja tej przestrzeni z jego pomocą może być świetną przygodą. Wystarczy dopasować go odpowiednio do wystroju wnętrza, a następnie wybrać odpowiedni model, aby stworzyć kompozycję nadającą pomieszczeniu charakteru. Karnisze warto kupować online gdzie wybór jest naprawdę spory np.: https://rolety.eu/pl/4-karnisze

Na rynku dostępne są różne modele karniszy. Mogą być montowane do sufitu lub ściany. W przypadku materiałów z powodzeniem warto postawić na najbardziej popularne – metalowe, niemniej doskonałą aranżację przestrzeni stworzymy również z pomocą modeli wykonanych z tworzyw sztucznych lub drewna. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb.

Karnisze w łazience jako wieszaki

Kto powiedział, że karnisze nie mogą służyć do suszenia ręczników? Nikt! Wystarczy wybrać odpowiednie modele mini karniszy, aby stworzyć niesztampowe i funkcjonalne poręczne wieszaki. Jeśli jeszcze założymy na nie żabki, możemy przypinać dodatkowo np. schnącą bieliznę lub mniejsze ręczniki czy szlafroki. Zyskamy przydatny element łazienkowy, jak również taki, który wprowadzi do przestrzeni kąpielowej niemałe aranżacyjne zamieszanie.

Karnisze w garderobie

Kolejna rola jaką może spełnić karnisz, to wieszak w garderobie. Sprawdzi się w niej idealnie, ponieważ możemy śmiało wykorzystać go na różne sposoby. Przechowamy na nim wszelkiej maści dodatki takie jak apaszki, szaliki czy naszyjniki, ale równie dobrze paski czy torebki (wystarczy zamontować żabki). Jeśli pod uwagę weźmiemy kilka karniszy, z powodzeniem możemy stworzyć własną przestrzeń do przechowywania dopasowaną do indywidualnych preferencji.

Karnisze w sypialni

Karnisze w przestrzeni sypialnianej pomogą w stworzeniu baldachimu. Wystarczy, że połączymy ze sobą cztery karnisze zgodnie z kształtem naszego łóżka – najczęściej prostokąta i zawiesimy na nich zasłony. Tak stworzony baldachim będzie przywodził na myśl subtelną kotarę, która wprowadzi do pomieszczenia nutę romantyzmu oraz intymności.

Zobacz także: O czym pamiętać przy aranżacji sypialni?

Karnisze jako organizatory

Porządek w notatkach, planowanie zadań, projektów – to dla niektórych nie lada wyzwanie. Z pomocą przychodzą więc karnisze z których można zrobić organizer. Wystarczy zamontować je do ściany i przypiąć żabkami kartki. To prosty sposób na zorganizowanie przestrzeni, w której wszystko będziemy mieć pod kontrolą.

Jak widać sposobów na wykorzystanie karnisza jest wiele i ogranicza nas w nich jedynie nasz wyobraźnia. Przy odrobinie zaangażowania i kreatywności możemy stworzyć zarówno funkcjonalne gadżety, jak i niebanalne elementy dekoracyjne.

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu