dekoracje ścian

3 ciekawe dekoracje ścian w stylu przemysłowym

Styl przemysłowy, loftowy, industrialny stale zyskuje na popularności. Można go spotkać nie tylko w przypadku aranżacji mieszkań, ale również domów, biur, obiektów przemysłowych, lokali usługowych. Charakteryzuje się śmiałym wykorzystaniem nowoczesnych i mocnych materiałów, jak szkło, stal, drewno, kamień. Ogromną rolę odgrywają przede wszystkim dekoracje ścian, które niekiedy robią po prostu piorunujące wrażenie.

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz jest znany i ceniony od lat. Jego niewątpliwe zalety dostrzegają zarówno klienci indywidualni, którzy są zainteresowani aranżacją wnętrz domów i mieszkań, jak również architekci oraz przedsiębiorcy. Ilość plusów jest tak duża, że nawet osoby bardziej doświadczone, które do tej pory były zwolennikami klasycznych rozwiązań, decydują się na remont.

Jak się okazuje, jedną z najważniejszych kwestii jest oczywiście dobór odpowiednich materiałów oraz dekoracji ścian. Te ostatnie, z punktu widzenia swojej wielkości i powierzchni, którą zajmują, są oczywiście najbardziej zauważalne, przez wszystkich. Ich dekoracja musi być przemyślana.

Dekoracje wykonywane ze stali

Styl industrialny to przede wszystkim stal, która jest w nim powszechnie wykorzystywana, również w formie dekoracji. Chodzi tu przede wszystkim o taki katalog usług, jak cięcie, spawanie, wiercenie, wycinanie blach. Dysponując odpowiednim parkiem maszynowym można przede wszystkim sprawić, że bez żadnego problemy wykonany dekoracyjne napisy, kształty klasyczne i futurystyczne, elementy, które potem będą spawane, postaci superbohaterów czy zwierząt.

Zobacz także: https://pressweb.pl/ciecie-laserowe-jak-dzieki-niemu-mozna-wykonac-eleganckie-dekoracje/

Cegła

Cegła to nie tylko podstawowy materiał budowlany, ale również świetny materiał dekoracyjny. Idealnie nadaje się do zagospodarowania we wnętrzach przemysłowych. Można ją wykorzystać do dekoracji całych ścian, ale również ich fragmentów, czy słupów.

Beton

Beton jest również świetnym materiałem dekoracyjnym, dzięki którem bez żadnego problemu możemy osiągnąć praktycznie natychmiastowy efekt, zasłonić brzydkie tynki, pozbyć się gładkiej powierzchni. Najwygodniej aplikować go oczywiście w formie tynków, które są elastyczne, przyczepne do podłoża, mają dług czas obróbki.

Nowoczesne wnętrza przemysłowe powinny przede wszystkim posiadać dekoracje, które będą idealnie dopasować do reszty otoczenia, a więc podłóg, oświetlenia, mebli. Dzięki temu stworzymy idealne wnętrze.