wozek paletowy

Wózek paletowy z wagą – gdzie znajduje swoje zastosowanie?

W magazynach praca odbywa się w dużej mierze przy wykorzystaniu wózków widłowych w różnych formach. Mowa tu bowiem o takich z napędem elektrycznym, ręcznym, czy nawet spalinowym jeśli przystosowany jest do tego silnik oraz sam magazyn. Dostępne są też tak ciekawe rozwiązania jak wózek paletowy z wagą. Gdzie znajdziemy on swoje zastosowanie i czym on jest?

Czym jest wózek paletowy z wagą?

Czysto teoretycznie wózek paletowy z wagą nie różni się wiele od zwykłych wózków ręcznych używanych na terenie różnych magazynów. Posiada on jednak jedną dosyć sporą różnicą, którą jest obecność wagi. Dzięki temu każda paleta, która jest podnoszona przez taki wózek jest błyskawicznie ważona.

Przez obecność wagi, wózek paletowy z wagą to nowoczesny sprzęt magazynowy, który coraz częściej znajduje się na wielu różnych magazynach, gdzie znacząco pomaga w usprawnieniu pracy przez to, że możliwe jest stałe kontrolowanie obciążenia wózka, a także wykorzystanie jego maksymalnego udźwigu.

Gdzie zastosowanie znajduje wózek paletowy z wagą?

Oczywiście głównym miejscem, w którym wykorzystywany jest wózek paletowy z wagą są magazyny. Mowa tu jednak o magazynach mniejszych, w których nie ma tyle dystansu do przejechania z pomocą takiego wózka. Wynika to oczywiście z tego, że jest wózek ręczny, który pozbawiony jest napędu silnikowego, przez co pokonywanie nim dłuższych dystansów jest znacząco utrudnione. Dzięki obecności wagi zastosowanie go w magazynie pozwala na usprawnienie pracy, gdyż możliwe jest wykorzystanie w pełni udźwigu takiego wózka.

Jaką konstrukcję ma wózek paletowy z wagą?

Cała konstrukcja wózka paletowego z wagą nie różni się praktycznie niczym od standardowych wózków widłowych napędzanych ręcznie. Posiada on po prostu dodatkową obudowę, a także bardziej masywne wymiary po to, by ukryć w nim wagę elektroniczną, której wyświetlacz jest zamontowany w widocznym miejscu dla operatora takiego wózka widłowego, dzięki czemu ten ma cały czas kontrolę nad obciążeniem wózka paletowego.