programy informatyczne

SAP i Altair — o czym mowa w praktyce?

Współczesne firmy powinny posiadać narzędzia, które usprawnią ich pracę. Jednym z nich może być specjalistyczne oprogramowanie, które ułatwi planowanie, zarządzanie lub kontrolowanie działań przedsiębiorstwa. Programy takie to dostawy SAP i Altair. O czym mowa w praktyce? Podpowiadamy.

Program SAP

Program SAP to system klasy ERP (Enterprise Resource Planning) oferowany przez firmę SAP. To zintegrowany system informatyczny, który usprawnia procesy logistyczne, finansowe, produkcyjne, a także zarządzanie zasobami ludzkimi firmy. Korzystają z niego zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa, w różnorodnych gałęziach przemysłu. Jego głównym zadaniem jest optymalizacja działalności firmy.

Główne działy obsługiwane przez system SAP to logistyka, finanse, controlling i zarządzanie zasobami ludzkimi. Jednak oferuje on dodatkowe pakiety, które mogą wzmocnić biznesy działające w konkretnej branży. Jego główną zaletą jest ułatwienie współpracy między poszczególnymi działami w firmie, usprawnienie komunikacji i optymalizacja procesów. Umożliwia on natychmiastowy dostęp do bazy danych, eliminując błędy logistyczne i ograniczając przestoje w procesie produkcyjnym. Głównym celem tego produktu jest zapewnienie, że firma tworzy raporty przy użyciu niektórych danych w czasie rzeczywistym, które są zbierane podczas różnych codziennych działań biznesowych.

Altair

Altair Engineering posiada w swojej ofercie kilka pakietów rozwiązań. Na przykład wersja Monarch umożliwia opracowanie danych i ich centralizację, co przyspiesza współpracę i wspiera zarządzanie firmą. Jest to idealne narzędzie dla analityków biznesowych i wszystkich innych osób, które zajmują się analizą danych.

Wersja Panopticon dedykowana jest dla użytkowników biznesowych oraz inżynierów do monitorowania i analizy danych w czasie rzeczywistym bez potrzeby pisania kodu. Wizualizuje dane i przetwarza je strumieniowo, umożliwiając użytkownikom ich szybką optymalizację. Altair zapewnia wydajność pracy przy dużej ilości danych. Program korzysta z analizy danych opartej na uczeniu maszynowym aplikacji IoT.

Wersja Knowledge Studio stosowana jest przez analityków do uzyskiwania praktycznych wniosków ze swoich danych. Program jest łatwy w użyciu, zawiera gotowe funkcje przygotowania i analizy danych, a do tego może być zintegrowany z popularnymi językami programowania.

Programy do analizy danych i zarządzania poszczególnymi działami firmy, oraz optymalizacją są niezwykle ważnym narzędziem w każdej nowoczesnej działalności, dlatego warto sięgnąć po takie rozwiązania.