Profilaktyka w leczeniu zębów – dlaczego jest taka ważna?

15 min

Lepiej zapobiegać niż leczyć – to powiedzenie jest bardzo ważne na drodze do utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej i niedopuszczenia do powstawania różnego rodzaju groźnych chorób. Zęby w organizmie człowieka odgrywają bardzo ważną rolę. Ponadto zdobią nas. Co więc robić, aby długo cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem? Podpowiadamy.

Profilaktyka zębów

Bardzo ważne jest to, aby dbać o zęby możliwie jak najbardziej. Bardzo pomocna do tego jest prawidłowa higiena. Trzeba czyścić zęby po każdym posiłku, a nie bez znaczenia pozostaje także używanie nici dentystycznych. Bardzo ważne jest także to, aby systematycznie odwiedzać stomatologa. Trzeba bardzo zwracać uwagę na to czy mamy do czynienia z profesjonalistami. Trzeba jednak mieć do nich zaufanie. Jednym z przykładów dobrych jest https://www.stomatologiajarzebiny.pl/ którzy dbają mocno o profilaktykę jamy ustnej.

Piaskowanie zębów

Tego typu zabieg umożliwia uzyskanie bardzo dobrych efektów pod tytułem usuwanie przebarwień koron zębów, które powstają na skutek między innymi palenia papierosów, picia kawy i herbaty. Nie bez znaczenia pozostaje także picie czerwonego wina czy też niektórych napojów. Na czym polega piaskowanie zębów. Wykonuje się je za pomocą specjalnego aparatu z końcówką. W tej mieszany jest preparat sodu wraz z powietrzem oraz wodą. Tak przygotowana mieszanka jest wydostawana na zewnątrz pod ciśnieniem i właśnie w ten sposób usuwa wspomniane osady z powierzchni szkliwa zęba.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/do-czego-moze-doprowadzic-nieleczona-prochnica/

Fluoryzacja zębów

Kolejnym zabiegiem jest fluoryzacja. Do jej wykonania używa się jak sama nazwa wskazuje – fluoru. Ten zabieg jest całkowicie bezbolesny, a ponadto bezpieczny. Przeprowadzana jest za pomocą pianek i żeli, albo też lakierów, które mają wysokie stężenie wspomnianego już fluoru w składzie. Na początku zęby czyszczone są w z wszelkich zanieczyszczeń za pomocą obrotowej szczoteczki. Kolejny etap, to nałożenie preparatu.

Dbanie o zęby jest bardzo istotne na drodze do utrzymania ich w dobrej kondycji. To niezmiernie ważne, żeby mieć to jednak na uwadze. Jeśli źle dbamy o jamę ustną, to możemy łatwo przyłożyć się do powstawania w niej próchnicy. Nieleczone zęby to także idealne środowisko dla rozwoju groźnych bakterii, które mogą przyczynić się z kolei do pojawienia się wielu groźnych chorób. Tak czy inaczej, dbanie o jamę ustną ma ogromne znaczenie na drodze do cieszenia się pięknym uśmiechem przez lata.

One comment

Leave a Reply