ubezpieczenie oc

Od czego zależy cena ubezpieczenia OC?

Każdy pojazd jeżdżący po polskich drogach musi być ubezpieczony z pomocą ubezpieczenia OC, czyli ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Ma ono chronić każdego z kierowców przed finansowymi skutkami szkód komunikacyjnych. Od czego jednak zależy cena, którą należy płacić za ubezpieczenie OC i jak znaleźć tanie OC?

Gdzie znaleźć tanie OC?

Chcąc odszukać tanie OC w Lublinie, powinniśmy skupić się na przejrzeniu tego, jak wyglądają ubezpieczenia w internecie. Wybieranie się bezpośrednio do towarzystw ubezpieczeniowych nie ma większego sensu, gdyż jest ich tak dużo, że zawsze będzie istniało ryzyko tego, iż ominie nas korzystniejsza oferta. To można jednak zminimalizować. 

Pomóc mogą nam na przykład agenci ubezpieczeniowi, którzy znajdują dla swoich klientów jak najtańsze ubezpieczenia OC i ubezpieczenia AC w Lublinie. Ponadto często są oni w stanie nawet załatwić dodatkowe zniżki na ubezpieczenia, dzięki czemu korzystając z ich usług możemy odszukać polisę OC w znacznie niższej cenie, niż gdy zrobimy to na własną rękę. 

Co wpływa na cenę polisy OC?

Towarzystwa ubezpieczeniowe podczas wyliczania wysokości rocznej składki za polisę ubezpieczeniową OC biorą pod uwagę naprawdę wiele czynników. Te warto podzielić sobie na dwie grupy. Pierwsza grupa to czynniki dotyczące kierowcy. Mowa tu więc o tym ile lat ma kierowca, jak długo ma prawo jazdy, jak wiele ubezpieczeń w życiu wykupił, ile wyrządził szkód, czy też o tym jakie jest jego miejsce zamieszkania i stan cywilny. 

Sam pojazd również ma spory wpływ na to, ile będziemy płacić za OC. Towarzystwa ubezpieczeniowe przede wszystkim zwracają tu uwagę na silnik zamontowany w samochodzie. Im wyższa jego pojemność, tym wyższa będzie roczna składka za ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Kolejna kwestia to marka samochodu osobowego. Niektóre cieszą się większą sympatią u ubezpieczycieli, a inne takie jak BMW średnio oznaczają konieczność zapłacenia wyższej składki niż w wypadku auta na przykład marki Toyota.