numerkowe malowanie

Malowanie po numerach – o czym mowa w praktyce?

Zbliżają się wakacje. Wiele osób w tym czasie ma nadmiar czasu, z którym nie wiedzą co zrobić. Doskonałym zajęciem wypełniającym kreatywnie czas jest malowanie obrazów po numerkach. Wykonywanie obrazów w taki sposób daje wiele radości a końcowy efekt i swoje zdolności można wyeksponować na ścianach w domowym zaciszu.

Na czym polega malowanie po numerach w praktyce?

Jak sama nazwa wskazuje, malowanie determinowane przez numerki. Tak naprawdę w ramach tego zagadnienia można stosować kilka technik. Jedni zaczynają malować od góry, natomiast drudzy zaczynają od dołu. Inne zaś techniki zaczynają się od konkretnego koloru. Na rynku można kupić wiele obrazów w sklepach, a doskonałym przykładem jest https://www.bimago.pl/malowanie-po-numerach.html. Najlepszym sposobem na wypracowanie własnej techniki będzie pomalowanie kilku pierwszych obrazów.

Obrazy tego typu są realizowane przy pomocy farb akrylowych, cechujących się dużą gęstością. Z tego względu zazwyczaj rozcieńczane są wodą. Farby tego typu bardzo szybko schną, przez co malowanie jest niezwykle komfortowe.

Jeśli dojdzie do omyłkowego zamalowania cyferki złą farbą, wystarczy drugą warstwę nałożyć już prawidłową. Mały błąd nie sprawi, że cały obraz będzie musiał iść do kosza. Jednak, aby pierwsza błędna warstwa nie narobiła szkód, trzeba poczekać, aż ona wyschnie. Dopiero po wyschnięciu błędnej warstwy można nakładać drugą warstwę z prawidłowym kolorem.

Istnieje wiele metod wypełniania okienek z cyferkami. Najpopularniejsza to ta, gdzie nakłada się farby według kolejności. W praktyce nie dochodzi do otwarcia wszystkich pojemników i nie ma ryzyka, że któraś farba wyschnie.

Gotowe obrazy wykonane metodą cyferkową można także kupić. Wiele autorów po zakończeniu malowania z powodzeniem je sprzedaje, ponieważ każdy model wygląda jak małe dzieło sztuki. W serwisach tj. https://www.bimago.pl/ można obraz przeznaczony do pomalowania po numerkach według wybranej tematyki i poziomu trudności.

Ile trwa malowanie po numerach?

Czas trwania malowania po numerkach jest uzależniony od samego artysty. Są osoby, które potrafią w jeden dzień pomalować obraz, a są też takie osoby, które malują etapami w ciągu dnia dla relaksu. W sieci można także kupić wzory do pomalowania dużych formatów, ale również modele dedykowane najmłodszym miłośnikom sztuki. Można je znaleźć m.in. na stronie https://www.bimago.pl/malowanie-po-numerach/dla-dzieci.html. Na czas wpływa także poziom trudności oraz tematyka. Jednak średnio jeden obraz nie powinien zabrać więcej niż parę godzin.