lazienka

Jakie zalety ma łazienka bez płytek na ścianie?

Odpowiedniej jakości aranżacja łazienki sprawi, że pomieszczenie będzie dopracowane pod każdym względem, jak również w pełni funkcjonalne. Wybór odpowiedniej jakości płytek podłogowych, ceramiki sanitarnej, armatury łazienkowej, jak również pozostałych dodatków, zdecydowanie pozwala na osiągnięcie takiego efektu, na którym po prostu będzie zależeć. Coraz większą popularnością cieszą się łazienki aranżowane bez wykorzystania płytek na ścianach. Jakie są alternatywy?

Nowoczesna łazienka przede wszystkim powinna być pomieszczeniem zaprojektowanym i wykonanym w taki sposób, aby zapewnić maksymalny komfort użytkowania, bezpieczeństwo, wygodę dbania o higienę, szansę na relaks.

Na szczęście przed przystąpieniem do typowych prac remontowo-budowlanych, możemy w internecie dokładnie sprawdzić, jakie są przykładowe aranżacje, jakie materiały dokładnie zastosować, jak również jaki efekt końcowy osiągniemy.

Łazienki bez płytek na ścianach są bardzo popularne i trzeba przyznać, że ze względu na bardzo wysokie koszty związane z usługami glazurniczymi, a także brakiem fachowców, coraz więcej osób wybiera takie właśnie rozwiązanie.

Dlaczego łazienka bez płytek?

Trzeba przyznać, że aranżacja łazienki nie należy do najtańszych, nawet w sytuacji, gdy nie kupujemy materiałów z najwyższej półki cenowej. Sumując koszty związane z zakupem płytek, wanny, umywalki, miski wc czy bidetu, jak również kranu czy kabiny prysznicowej, kwota na pewno nie jest mała. Do tego należy również doliczyć innego typu materiały, które są niezbędne do wykończenia. Nic więc dziwnego, gdyż łazienka bez płytek to:

– niższe koszty wykończenia,
– skrócenie czasu pracy i łatwiejsza praca,
– możliwość szybszego oddania łazienki do użytkowania,
– unikanie problemów związanych z trudnością z wyborem płytek,
– brak konieczności zatrudniania fachowca,
– bardzo duże możliwości aranżacyjne,
– brak zabierania dodatkowej przestrzeni.

Jakie zalety ma łazienka bez płytek na ścianach?

Przede wszystkim możemy zaoszczędzić na kosztach usług glazurniczych, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na inne cele. Jeżeli na ścianach nie mamy płytek, możemy je wykończyć tynkiem gipsowym, cementowo-wapiennym lub płytami gipsowymi (wodoodpornymi). Do tego można zastosować gładź wapienną, która ogranicza możliwość rozwoju pleśni, a także wykończyć ściany plamoodporną, hydrofobową farbą.

Łazienka bez płytek na ścianach będzie nowoczesna, modna, a aranżacja zdecydowanie odporna na upływ czasu.