stomatologia

Jakie usługi oferują gabinety stomatologiczne?

Gabinety stomatologiczne mogą oferować szeroki zakres usług, obejmujących zarówno leczenie zębów, jak i zabiegi prewencyjne czy czysto estetyczne. Jakie jeszcze usługi oferują gabinety stomatologiczne i z których z nich warto skorzystać? Co oferuje pacjentom współczesna protetyka?

Gabinety stomatologiczne – miejsca niosące pacjentom ulgę w bólu

Gabinety stomatologiczne w Szczawnie-Zdroju są stworzone po to, aby troszczyć się o zdrowie jamy ustnej i zębów pacjentów je odwiedzających. W zakresie usług znajduje się piaskowanie, skaling, ale także leczenie kanałowe, ekstrakcje i wiele innych. Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Lekarz stomatolog dobiera też odpowiednie narzędzia i materiały do potrzeb danego pacjenta oraz jego schorzenia. Gabinet stomatologiczny to miejsce, który rodzic powinien odwiedzać z małym dzieckiem, aby oswajać je i przyzwyczajać do zabiegów w zakresie jamy ustnej. Regularne przeglądy stomatologiczne ograniczają inwazyjność późniejszych zabiegów, które będzie należało wykonać, gdyż wszelkie niepokojące zmiany zostaną wychwycone na czas.

Protetyka – czym dokładnie się zajmuje i w jaki sposób pomaga pacjentom?

Protetyka w Szczawnie-Zdroju jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną ściśle powiązana ze stomatologią. Pozwala przywrócić pacjentom pełny, piękny i biały uśmiech. W przypadku osób cierpiących między innymi na paradontozę często jest to jedyny sensowny sposób na odzyskanie zębów, które utracili w wyniku choroby stomatologicznej. Protetyka pozwala w sposób estetyczny wypełnić ubytki, ale też w szerszym kontekście popracować nad uśmiechem.

Coraz częściej pacjenci w Polsce decydują się na licówki, dzięki którym mogą pozbyć się nieładnych diastem czy innych problemów natury czysto estetycznej. Protetycy to specjaliści, którzy zajmują się diagnostyką oraz leczeniem wad zgryzu. Pomagają też pacjentom w stanie bezzębia, przygotowując dla nich protezy ułatwiające codzienne żucie i spożywanie pokarmów.