karton klapowy

Jaką funkcję pełnią kartony klapowe?

Opakowania kartonowe, a wśród nich kartony klapowe to najpopularniejsze opakowania przedmiotów, przeznaczone do wysyłki, segregacji i czy ochrony delikatnych przedmiotów. Mają prostą konstrukcję, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Można je spotkać niemalże w każdej dziedzinie przemysłu. Chyba nikt nie wyobraża sobie pakowania przesyłek, magazynowania towarów, przechowywania przedmiotów w warunkach domowych czy przeprowadzki bez kartonów.

Ja produkowane są kartony klapowe?

Budowa kartonów jest prosta. Wykonane są one z tektury falistej. Kartony klapowe zwykle posiadają dwie dłuższe i dwie krótsze klapy. Surowiec, z którego wykonane są kartony jest w pełni biodegradowalny i można go z powodzeniem poddać recyklingowi. Kartony klapowe powstają na podstawie projektu, który uwzględnia między innymi ich wymagania fizyczne i końcowe zastosowanie. Pudełko klapowe musi być wydajne i spełniać swoje przeznaczenie. Jednocześnie powinno mieć zoptymalizowane koszty produkcji. Kartony z klapą poddawane są wielu testom jakościowym, które weryfikują ich trwałość.

Jakie jest zastosowanie kartonów klapowych?

Kartony klapowe to opakowania tekturowe, którą są powszechnie dostępne i powszechnie stosowane. Można je znaleźć niemal w każdej gałęzi przemysłu. Są bardzo popularne wśród właścicieli firm, jak i osób prywatnych. W większości wykorzystywane są w celu przechowywania różnych rodzajów przedmiotów, zarówno z branży przemysłowej, jak i spożywczej. Ich zadaniem jest chronienie delikatnych, jak i ciężkich przedmiotów.

Na szeroką skalę wykorzystywane są przez firmy kurierskie w celu wysyłki paczek. Wykorzystuje się je do pakowania sprzedawanych produktów. Spełniają kilka istotnych funkcji. Zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa podczas transportu, chronią przed uszkodzeniem, a także czynnikami zewnętrznymi, takimi jak kurz, wilgoć czy światło. Wykorzystywane są także w magazynach, jako środek do organizacji przestrzeni, pozwalający na utrzymanie porządku. Największe zalety pudełek kartonowych to wszechstronne zastosowanie, niska cena, estetyczne wykonanie czy możliwość personalizacji.