Jak najszybciej wysłać paczki do Polski z Wielkiej Brytanii Podpowiadamy

8 min

Wyjazd osoby z rodziny czy przyjaciela do Wielkiej Brytanii nie oznacza konieczności zerwania kontaktów z nim. Poza komunikacją internetową czy telefoniczną możesz też wymieniać z bliską osobą prezenty, czy wysyłać jej rzeczy niezbędne do poprawy komfortu codziennego życia. Pilnie potrzebna Ci książka czy sportowe buty? Ekspresowe paczki do Polski z pewnością rozwiążą Twój problem.

Szybkie przesyłki z Anglii do Polski

Chociaż na mapie świata Polska i Wielka Brytania leżą dość blisko siebie, w rzeczywistości dzieli je spora odległość. Dlatego w sytuacji, gdy trzeba dostarczyć bliskiej osobie w kraju niezbędne rzeczy osobiste, wybranie się w podróż nie jest najlepszym pomysłem. Ograniczenia wynikają nie tylko z czasu, ale też z kosztów oraz wymogów, jakie wprowadzono po brexicie. Obecnie nie wystarczy już bowiem wsiąść w samolot czy na prom.

Jeśli mieszkaniec Wysp Brytyjskich zechce dostarczyć Ci odzież, książki czy inne przedmioty w najkrótszym możliwym czasie, nie musi tracić czasu na podróż. Znacznie lepszą alternatywą są expresowe paczki do Polski, które może wysłać za pośrednictwem firmy kurierskiej. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzi czas, ale też poniesie znacznie niższe koszty niż w przypadku wyjazdu. Jak wysyłać takie szybkie paczki z Anglii do Polski?

Przesyłki z Anglii do Polski z odpowiednią firmą kurierską

Korzystanie z usług kuriera jest obecnie bardzo popularne. Pomimo to jednak każda z takich firm oferuje nieco inne warunki. Dlatego, jeśli liczy się czas dostarczenia przesyłki z Anglii do Polski, ważne jest dokonanie starannej selekcji i wybór najlepszego rozwiązania.

Z pomocą przychodzi firma EuroPaka, dzięki której możesz wysyłać expresowe paczki do Polski. Na portalu znajdziesz wiele ofert przewoźników. Dowiesz się też, jakie oferują ceny oraz ile idzie paczka z Irlandii do Polski lub kiedy dotrze przesyłka z Anglii.

Jak wysłać taką przesyłkę? Jeśli jesteś na Wyspach i chcesz, aby prezent lub rzeczy osobiste dotarły jak najszybciej do adresata w kraju, możesz nadać paczki do Polski bez wychodzenia z domu. Proces nadawania przesyłki jest prosty:

  • wypełnij na portalu Euro Paka rubryki dotyczące parametrów paczki (wymiary, waga),

  • wybierz kraj docelowy,

  • z listy wybierz interesującą Cię firmę kurierską,

  • wypełnij dodatkowy formularz związany z formalnościami celnymi,

  • opłać koszty paczki z Anglii do Polski,

  • zamów kuriera.

Przygotowanie przesyłki z Anglii do Polski

Decydując się na wysłanie paczki do Polski za pośrednictwem wybranej firmy kurierskiej, uzyskasz informacje o koszcie usługi oraz o tym, jak długo adresat będzie oczekiwać na jej dostarczenie. Do dyspozycji masz też opcję śledzenia przesyłki, co znacznie poprawi Twój komfort. Jednak aby ekspresowe paczki do Polski rzeczywiście docierały w najkrótszym możliwym czasie, musisz zadbać o ich odpowiednie przygotowanie.

Przede wszystkim warto wiedzieć, jak zaadresować paczkę do Polski, aby kurier bez problemu trafił do adresata. Informacje muszą być dokładne i kompletne. Jeśli dom lub mieszkanie znajduje się w specyficznej lokalizacji, wskazanie jej pomoże doręczycielowi. Nie zapomnij też o kodzie pocztowym i numerze mieszkania, do którego ma trafić przesyłka.

Paczki do Polski – przewidywany czas doręczenia

Jeśli chcesz wiedzieć, ile idzie paczka z Irlandii do Polski lub jak długo Ty czy Twoi bliscy będą oczekiwać na przesyłkę z Anglii, informacje znajdziesz przy zamawianiu kuriera. Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE czas ten nieznacznie się wydłużył.

Wynika to z konieczności przejścia przesyłek przez procedury celne. Pomimo to jednak firmy obsługujące paczki do Polski oferują ich dostarczenie w czasie 4-5 dni roboczych. W praktyce zwykle oznacza to tydzień, chyba że wyślesz przesyłkę w poniedziałek do południa. Wówczas możesz liczyć na to, że adresat otrzyma ją w piątek.

Leave a Reply