lodzkie magazyny

Czym charakteryzują się łódzkie magazyny?

Duże zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Łodzi zachęca deweloperów do budowy kolejnych obiektów spełniających rosnące oczekiwania współczesnych najemców. Nowe magazyny muszą być nie tylko dobrze zlokalizowane i wyposażone, przystosowane do obsługi dużego ruchu pojazdów ciężarowych i transportu wewnątrzmagazynowego, ale coraz częściej muszą również spełniać rygorystyczne wymogi w zakresie ochrony środowiska naturalnego i niskiej emisyjności.

Magazyny w najwyższym standardzie wyposażenia

Za najwyższej klasy obiekty magazynowe uznaje się magazyny zlokalizowane przy dużych miastach, w pobliżu dróg szybkiego ruchu, najlepiej autostrad. Takie obiekty muszą oferować dostęp do wysokiej jakości infrastruktury energetycznej, sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, a także do szeroko pojętej infrastruktury telekomunikacyjnej. Standardem wyposażenia w przypadku nowoczesnych magazynów na wynajem w Łodzi są profesjonalne zabezpieczenia przeciwpożarowe, zaimplementowane systemy monitoringu i kontroli dostępu. Powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Łodzi zapewniają również dostęp do placu manewrowego i miejsc postojowych dla ciężarówek, zaplecza socjalnego dla pracowników i kierowców, systemów alarmowych i innych rozwiązań technicznych, które wpływają na bezpieczeństwo prowadzenia biznesu. Oczywiście takie obiekty mają odpowiednią wysokość i wielkość, a w ich bezpośrednim otoczeniu nie ma domów mieszkalnych.

Atrakcyjna lokalizacja na pierwszym miejscu

Największą popularnością wśród potencjalnych najemców cieszą się te powierzchnie magazynowe do wynajęcia w Łodzi, które zlokalizowane są przy największych węzłach komunikacyjnych, w pobliżu dróg szybkiego ruchu, przede wszystkim w małej odległości od autostrady A1 i A2 oraz dróg ekspresowych S8 i S14. Bliskie sąsiedztwo drogi szybkiego ruchu wpływa na atrakcyjność magazynu i w znaczący sposób ułatwia jego wynajęcie operatorom logistycznym. Najlepiej położone magazyny w Łodzi na wynajem rzadko stoją puste i na wolne miejsce zawsze zazwyczaj szybko znajdują się chętni najemcy.

Pomijając wysoki standard wyposażenia nowoczesnych obiektów magazynowych na wynajem w Łodzi i okolicach, na ich atrakcyjność z punktu widzenia potencjalnych najemców największy wpływ ma lokalizacja. Magazyny z dogodnym dojazdem, wybudowane w pobliżu ważnych dróg i węzłów komunikacyjnych, najszybciej znajdują najemców i od wielu lat cieszą się największą popularnością wśród dużych firm zagranicznych i polskich.