wypad weekendowy

Weekend we dwoje w Warszawie. Jakie miejsca odwiedzić?

Planując weekendowy wyjazd we dwoje do Warszawy, warto zapoznać się z ofertą atrakcji, jakie oferuje stolica Polski, aby odwiedzić wszystkie te miejsca, które wydają nam się być najbardziej interesujące. Ze względu na ograniczony czas weekendowej wycieczki, warto ustalić sobie harmonogram zwiedzania w taki sposób, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać swój pobyt w Warszawie. Jakie miejsca warto odwiedzić w stolicy, wybierając się na weekendowy wyjazd we dwoje? Podpowiadamy.

Stare Miasto w Warszawie

Romantyczny wyjazd we dwoje do Warszawy to okazja, aby z jednej strony zobaczyć najważniejsze atrakcje i zabytki tego miasta, z drugiej jednak, by spędzić miło razem czas. W harmonogramie weekendowego wyjazdu do stolicy Polski nie może zabraknąć zwiedzania Starego Miasta. W dzień okolica ta jest gwarna, w nocy z kolei staje się cichym i romantycznym zakątkiem. To miejsce wybierane przez wiele osób nie tylko na spacery we dwoje, ale również zaręczyny. Odwiedzając Stare Miasto, warto przejść się malowniczymi kamiennymi schodkami, ale też zobaczyć Zamek Królewski czy Kolumnę Zygmunta. Na starówce w Warszawie znajdują się również świetne restauracje. Podczas weekendowego wyjazdu we dwoje, bez wątpienia warto więc odwiedzić miejsce, jakim jest warszawska restauracja, aby móc skosztować najlepszych potraw tradycyjnej kuchni polskiej. Taki przystanek po zwiedzaniu starówki pozwoli nam również nabrać sił na dalsze eksplorowanie stolicy Polski.

Łazienki Królewskie w Warszawie

Obowiązkowym punktem zwiedzania Warszawy dla par, które wybierają się do stolicy Polski na weekend we dwoje, bez wątpienia są Łazienki Królewskie, które przepięknie prezentują się niezależnie od pory roku. Znajduje się tutaj Pałac na Wodzie, Amfiteatr czy Oranżeria, a także wiele innych pięknych budynków, które możemy podziwiać. Dodatkowo przyjeżdżając do Warszawy w sezonie letnim, możemy podczas pobytu w na terenie Łazienek Królewskich uczestniczyć w Koncercie Chopinowskim. Romantyczny spacer po Łazienkach Królewskich to więc dobry pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Pałac w Wilanowie 

Barokowa siedziba Jana III Sobieskiego to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić, ponieważ zarówno Pałac w Wilanowie, jak i otaczające go pełne rzeźb ogrody, są nie tylko piękne, ale tworzą też romantyczną atmosferę. Warto sprawdzić, w jakich godzinach, w czasie kiedy wybieramy się na na weekendowy wyjazd do Warszawy, otwarty jest pałac, aby móc go również zwiedzić w środku. Zimą z kolei atrakcją tutaj jest Królewski Ogród Światła i wyświetlane na fasadzie pałacu mappingi.

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Planując wycieczkę do Warszawy, niewątpliwie powinniśmy zwiedzić jeden ze znaków rozpoznawczych stolicy, czyli Pałac Kultury i Nauki. Zajmuje on pod względem wysokości drugie miejsce w Polsce. Znajduje się na nim taras widokowy, który dostępny jest dla chętnych codziennie, skąd można zobaczyć piękną panoramę miasta. Dodatkowo w Pałacu Kultury i Nauki odbywają się targi, wystawy, znajdziemy tam też teatr, kino, kluby, muzeum, a także kawiarnie i restauracje.