opakowania blistrowe

Zastosowania opakowań blistrowych

Czym jest blister? To opakowanie wykonane z dwóch warstw, i dwóch różnych materiałów. Wierzch opakowań blistrowych najczęściej powstaje z tworzywa sztucznego, które jest przezroczyste. Spód natomiast może być papierowy, foliowy lub inny, w zależności od zastosowania przewidzianego przez producenta. Z tego względu blistry możesz spotkać w wieku branżach produktowych widocznych na rynku. Przeczytaj na ich temat więcej!

Gdzie stosuje się opakowania blistrowe?

Do produktów najczęściej pakowanych w blistry można zaliczyć:

  • leki w postaci stałej (tabletki, kapsułki, pastylki);
  • pojedyncze artykuły biurowe;
  • zabawki;
  • wyroby metalowe;
  • żarówki;
  • akcesoria użytku domowego;
  • kosmetyki.

Jak wskazuje przedstawiciel firmy DREAM FAST zajmującej się produkcją opakowań blistrowych, tak powszechne zastosowanie blistrów jest uwarunkowane ich charakterystycznymi cechami.

Najważniejsze cechy opakowań blistrowych

Jak wspomniano powyżej, blistry są stosowane niemal w każdej branży widocznej na rynku. Mogą stanowić opakowanie dla pojedynczych sztuk, ale też świetnie sprawdzają się do izolowania drobnych elementów zapakowanych po kilkadziesiąt w jeden blister. To właśnie uniwersalność jest jedną z najbardziej znaczących cech tej formy opakowania. Blistry zgrzewane, zatrzaskowe i zaginane bardzo dobrze eksponują produkt zamknięty wewnątrz bez ryzyka uszkodzenia. Dzięki temu opakowanie stanowi również istotny element ekspozycyjny np. na sklepowej półce. Ma to znaczenie zwłaszcza w tych branżach, gdzie Klient ma potrzebę dokładnego przyjrzenia się jakości produktu lub przeanalizowaniu ilości sztuk w opakowaniu. Co więcej, opakowania blistrowe charakteryzują się zdolnością do ochrony elementu znajdującego się wewnątrz. Jest to możliwe dzięki dwom czynnikom – dobremu dopasowaniu tworzywa do kształtu produktu oraz twardości opakowania. Podczas transportu zawartość blistrów nie zmienia swojego położenia, co minimalizuje ryzyko zniszczenia. Dodatkowo tworzywo sztuczne jest na tyle twarde, że nie dochodzi do uszkodzenia np. na skutek upadku czy obijania się o siebie kilku produktów w kartonie zbiorczym. Jeśli oczekujesz idealnie dopasowanego opakowania blistrowego do swojego towaru postaw na sprawdzonego producenta opakowań z tworzyw sztucznych.