tuning ciezarowek

Tuning samochodów ciężarowych – o czym mowa w praktyce?

Jedną z największych branż na świecie jest motoryzacja. Składa się na nią bardzo wiele zagadnień, spośród których wyróżnić można tuning. Jest to bardzo ciekawy proces, który ingeruje zarówno w kwestie estetyczne pojazdu, jak również w te mechaniczne. Dobrze przeprowadzony tuning może zapewnić bardzo duży komfort jazdy i lepsze osiągi maszyny. Tuningować można w zasadzie wszystkie pojazdy, jednak najczęściej słyszy się o samochodach osobowych. Jak się jednak okazuje, pojazdy ciężarowe również są często modyfikowane i tuningowane. Jakie czynności więc mogą wchodzić w zakres tuningu ciężarówek?

Tuning ciężarówek – co warto wiedzieć na jego temat i jakie są techniki tuningu?

Ogólnie rzecz biorąc, tuning samochodów ciężarowych w Mazowieckim może przybierać wiele różnych form. Bardzo popularnym sposobem na wizualny i bardzo praktyczny tuning jest orurowanie pojazdu ciężarowego. Polega to na połączeniu do samochodu specjalistycznych rur wykonanych ze stali nierdzewnej. Pełni to nie tylko rolę estetyczną, ale też praktyczną. Dzięki temu samochód zyskuje na aerodynamice i lepiej pokonuje opory powietrza. Na orurowaniu można montować także dodatkowe elementy. Są to np. halogeny, dodatkowo oświetlenie diodowe czy sygnały pneumatyczne. Poprawia to komfort i bezpieczeństwo jazdy nocą. Innym sposobem na tuning jest malowanie samochodu w ciekawe wzory. Niektóre naczepy są malowane w tematyczny sposób i przedstawiają postacie z popkultury jak też piękne krajobrazy. Co warto jednak wiedzieć o tuningu silnika?

Tuning silnika w samochodzie ciężarowym

Tuning Lamebax może przybierać różną postać. Wielu kierowców decyduje się również na ingerencje w sam silnik. Takie rozwiązanie nazywane jest chiptuningiem. Pozwala on uwolnić niewykorzystywaną moc samochodu. Poprawia to komfort i dynamikę jazdy, jednak trzeba wiedzieć też o tym, że takie rozwiązanie ma minusy. Większa moc silnika w tym przypadku wiąże się z szybszym jego zużywaniem. Należy zatem pamiętać o odpowiedniej eksploatacji.