Sporty ekstremalne

Sporty ekstremalne, których trzeba spróbować w Mikołajkach

Mazury powszechnie kojarzone są ze spokojną i malowniczą okolicą idealną do letniego wypoczynku, jednak coraz częściej stają się miejscem docelowym dla miłośników wodnych szaleństw. Mazurskie jeziora stwarzają okazję do przetestowania swoich umiejętności w sportach ekstremalnych, których każdy powinien spróbować przynajmniej raz w życiu. Warto zatem sprawdzić, jakie atrakcje czekają na turystów w okolicach Mikołajek, jak i innych kurortów wypoczynkowych.

Sporty ekstremalne w Mikołajkach: Flyboard

Prawdziwa gratka dla fanów mocnych wrażeń. Flyboard to stosunkowo nowy wynalazek, który pozwala poczuć przypływ mocnej dawki adrenaliny. Wszystko dzięki możliwości unoszenia się nawet do kilkunastu metrów nad poziomem wody, ale również pływania pod jej powierzchnią z zawrotną prędkością. Podstawową siłą napędową Flyboarda jest skuter wodny, który pozwala na utworzenie dwóch strumieni wodnych pod wysokim ciśnieniem unoszących użytkownika zabezpieczonego odpowiednią odzieżą ochronną. Swobodę ruchu ogranicza specjalny wąż, co jednak nie wpływa na radość z latania nad wodą.

Sporty ekstremalne w Mikołajkach: motorówki

Pobyt w Mikołajkach nie może obejść się bez rejsu jachtem motorowym, który pozwala podziwiać piękno Pojezierza Mazurskiego z perspektywy innej niż lądowej. Wbrew pozorom nie musi być to rejs czysto rekreacyjny – aby poczuć dreszczyk emocji warto wypróbować możliwości sportowej motorówki pozwalającej osiągać duże prędkości. Wynajem motorówek w Mikołajkach pozwala przetestować granice swoich umiejętności prowadzenia pojazdów wodnych o dużej mocy silnika. Sportowe motorówki wymagają niejednokrotnie doświadczenia czy patentu motorowodnego, co jednak nie przeszkadza w przeżywaniu niesamowitych emocji na pokładzie łódki. Wypożyczalnia Fala Adrenaliny w Mikołajkach udostępnia swoim klientom czarter jachtów motorowych ze sternikiem, co jest ogromnym udogodnieniem dla turystów spragnionych wrażeń.

Sporty ekstremalne w Mikołajkach: skutery wodne

Oprócz motorówek, wypożyczalnia w Mikołajkach oferuje również wynajem skuterów wodnych, które z pewnością będą ciekawą alternatywą dla miłośników szybkiej jazdy w pięknych okolicznościach jezior mazurskich. Skuter wodny pozwala wykonywać najrozmaitsze akrobacje, o ile prowadzący pojazd posiada w tym zakresie doświadczenie. Jednak już sama jazda na skuterze daje ogromną przyjemność i pozwala osiągnąć uczucie wolności. Co prawda prowadzenie skutera wodnego wymaga odpowiednich uprawnień motorowodnych, jednak coraz więcej wypożyczalni udostępnia swoim klientom wypożyczenie pojazdu z usługą sternika.