Skuteczne zabiegi kosmetyczne dla pań po pięćdziesiątce – czyli jakie?

7 min

Wskutek naturalnych procesów starzenia się organizmu skóra traci swoją jędrność, a także pojawiają się na niej zmarszczki, przebarwienia oraz inne niedoskonałości. Ciało gromadzi też większe ilości tłuszczu i często naznaczone jest zmianami w postaci cellulitu. Można jednak spowolnić te procesy lub nawet cofnąć ich widoczne, przykre skutki. Kobiety po pięćdziesiątym roku życia powinny postawić na pielęgnacyjne zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Dzięki nim pozbędą się nadmiaru tłuszczu i zachowają atrakcyjny wygląd na długie lata.

Jak zadbać o cerę po pięćdziesiątce?

Twarz z wiekiem jest szczególnie narażona na pojawiające się zmarszczki i przebarwienia. Skóra staje się cienka i zaczyna tracić na jędrności. Dodatkowo stan cery się pogarsza, gdyż robi się ona sucha, zapadnięta oraz traci wcześniejszą sprężystość. W zależności od typu skóry mogą wystąpić również inne niedoskonałości. Taka cera wymaga oczyszczenia i odświeżenia. Świetnym sposobem, aby osiągnąć te rezultaty, jest peeling kawitacyjny. Wnika on głęboko w warstwy skóry, oferując przy tym niezwykle delikatne działanie. Kawitacja to zjawisko szybkiej przemiany substancji ciekłej w gazową. Z użyciem ultradźwięków rozbijane są stare komórki z warstwy rogowej naskórka. W ten sposób cera zostaje dogłębnie oczyszczona, co zapobiega namnażaniu bakterii. Ponadto, technika wykonywania zabiegu poprawia krążenie krwi i limfy w obrębie twarzy. Ma to wpływ na lepsze nawodnienie i ujędrnienie cery. Zabieg pomaga również spłycić zmarszczki. Regularnie stosowany peeling kawitacyjny sprzyja też redukcji przebarwień. Cały proces odbywający się podczas kuracji trwa do godziny, jest bezbolesny i relaksujący, a pierwsze efekty są zauważalne praktycznie od razu.

Sprawdź również: Starzenie się skóry – jakie metody pomagają w hamowaniu tego procesu?

Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej w gabinecie kosmetycznym?

Z upływem lat coraz trudniejszym zadaniem staje się także zrzucenie zbędnych kilogramów. Przyczyną tego zjawiska jest oczywiście menopauza i zmiany w gospodarce hormonalnej. Wskutek zwiększonej produkcji androgenów, kobiety na tym etapie życia mogą zauważalnie przytyć. Nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest jednak problemem dla gabinetów kosmetycznych, które stosują nowoczesne metody walki z otyłością. Kriolipoliza to zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową, a przy tym bezpieczny dla organizmu. Zasady działania kriolipolizy polegają na ochłodzeniu tkanek odpowiedzialnych za gromadzenie tłuszczu i finalnie ich rozbiciu. Lipidy są usuwane z organizmu poprzez układ limfatyczny. Podczas zabiegu inne tkanki są bezpieczne, bowiem rozpadowi ulegają tylko podatne na niższe temperatury komórki tłuszczowe. Cały proces jest nieinwazyjny i nie trzeba stosować znieczulenia. Na efekty przyjdzie jednak poczekać do kilku tygodni, zanim organizm pozbędzie się uszkodzonych komórek tłuszczowych. Kriolipolizę można zastosować na różnych partiach ciała, np. na brzuchu, plecach, udach czy biodrach.

Po pięćdziesiątym roku życia wcale nie trzeba godzić się ze zmarszczkami czy przyrostem tkanki tłuszczowej. Można zaradzić tym problemom, wykorzystując w tym celu nowoczesne technologie, dostępne w gabinetach kosmetycznych. Dzięki nim u wielu nieco starszych osób zadbane i odżywione partie ciała bądź cery prezentują się młodo i atrakcyjnie przez długi czas. Poza tym, sporo zabiegów odmładzających i pielęgnacyjnych można wykonać szybko, a efekty tych rozwiązań są natychmiastowe.

Leave a Reply