Jak pielęgnować brodę?

Pielęgnacja brody w kilku krokach

Broda przeżywa swój renesans popularności i nic nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Z sezonu na sezon przybywa mężczyzn, którzy decydują się na stanie się posiadaczami zarostu w różnym wydaniu. Bez względu na to, czy jest to tak zwana kozia bródka czy też zarost drwala trzeba przyłożyć się do jego pielęgnacji. Odpowiednie dbanie o brodę ma znaczenie zarówno pod względem estetycznym, jak i higienicznym. Jak to zrobić w kilku krokach? Podpowiadamy.

Zagęszczanie zarostu – to nie jest takie trudne

Na początku drogi z właściwą pielęgnacją zarostu powinno stanąć jego odżywianie. Broda, podobnie jak całe ciało, potrzebuje właściwych wartości odżywczych, w tym witamin oraz minerałów. Warto więc zadbać o jej kondycję także od środka. Tu duże znaczenie ma prawidłowa dieta bogata w warzywa oraz owoce. Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiednia ilość spożywania wody oraz dostarczanie w jadłospisie organizmowi dużej ilości białka. Warto również nie zapominać o węglowodanach oraz nienasyconych tłuszczach. Jak ognia trzeba natomiast unikać gotowych dań, jak również konserwantów oraz wszelkich cukrów prostych oraz słodyczy.

Kolejny krok na drodze do posiadania gęstej brody stoi także higieniczny tryb życia. Do niego zaliczamy odpowiednią ilość snu, a także uprawianie sportu. Oczywiście potraktujmy ten punkt także bardzo dosłownie. Higiena osobista jest ogromnie ważna. Na brodzie namnaża się sporo bakterii, więc ogromnie ważne jest to, aby nie dopuszczać do ich rozwijania się.

Zobacz także: https://www.otopr.pl/jak-stylizowac-brode-do-fryzury/

Odpowiednie akcesoria

Ważne jest także to, jakimi akcesoriami pielęgnujemy nasz zarost. Ogromnie istotne jest więc kupowanie ich nie tylko ze względu na dobrą cenę, ale przede wszystkim na jakość. Warto jest postawić na szczotkę z naturalnego włosia, aby dobrze rozczesać zarost, a ponadto pozbyć się z niego zanieczyszczeń oraz sebum. Zawsze można także odwiedzić profesjonalnego barbera, takiego jak ten: https://barbershop-praga.pl/#. Tutaj oprócz wspomnianych dobrej jakości wszelkich produktów do pielęgnacji, jak i urządzeń można po prostu skorzystać także z porady. W końcu zarost musi być odpowiednio dobrany zarówno do kształtu twarzy, fryzury, jak i sposobu ubierania się. Najlepszym tego dowodem jest to, że jeśli właśnie ten pakiet się pojawia, wówczas mężczyzna wygląda bardzo estetycznie. W przypadku braku spełnienia tych czynników, efekt jest często mocno średni i broda zamiast zdobić, skutecznie zaburza wizerunek, często dodaje lat, albo po prostu sprawia, że posiadacz zarostu wygląda nieestetycznie. Dobry barber bierze pod uwagę wszystkie te czynniki. Ważne jest także to, aby po prostu odpowiednio dobierać kosmetyki do pielęgnacji brody. Tu ważne jest też to, aby odwiedzać dobrych barberów.