operacja stulejki

Operacja stulejki – komu jest zalecana?

Operacja stulejki to prosty zabieg chirurgiczny, który zaleca się mężczyznom ze zdeformowanym napletkiem. Panowie narażeni na infekcje dróg moczowych lub nowotwory prącia powinni jako pierwsi stanąć w kolejce do androloga.

Na czym polega operacja stulejki?

Stulejka to dość powszechny defekt męskiego narządu płciowego. Wada polega na deformacji i zwężeniu ujścia napletka. Operacja stulejki bazuje na nacięciu penisa oraz odpowiednim zszyciu fałdów jego skóry. Po zagojeniu się ran napletek powinien uzyskać pożądany, właściwy kształt.

Celem całego zabiegu jest umożliwienie pacjentowi odprowadzenia napletka poza żołądź prącia. Skutkiem obrzezania będzie eliminacja nieprzyjemnego ucisku lub bólu, który wcześniej mógł pojawiać się podczas erekcji. Dodatkowo operacja stulejki ułatwi też utrzymanie odpowiedniej higieny intymnej. Po usunięciu deformacji pod napletkiem nie będą gromadziły się mocz, sperma czy łój.

Jakie są wskazania do operacji stulejki?

Operacja stulejki jest wskazana dla wszystkich mężczyzn, którzy mają tę wadę urologiczną. Jednak w niektórych przypadkach zabieg jest szczególnie zalecany. Naprawę napletka na pewno powinni przejść pacjenci ze skłonnością do powtarzających się infekcji dróg moczowych, a także nawrotowego załupka – obrzęku prącia. Jednoznacznym wskazaniem do operacji stulejki jest też nowotwór napletka.

Kto wykonuje zabiegi takie jak operacja stulejki?

Operacja stulejki to jeden z zabiegów wykonywanych przez androloga, czyli męskiego urologa. Specjaliści z całej Polski przeprowadzają również zabiegi takie jak usunięcie żylaków powrózka nasiennego, leczenie erekcji falą uderzeniową czy wazektomia. W Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy innych dużych miastach znajduje się sporo renomowanych placówek, do których można udać się z męskim problemem natury intymnej.

Operacja stulejki to nieinwazyjny zabieg, który warto wykonać w celu poprawy jakości swojego codziennego życia. Przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu takiego jak operacja stulejki czy wazektomia, warto poszukać sprawdzonego lekarza od męskich przypadłości.