siedlisko dla psa

Legowisko dla psa – czym się kierować przy jego wyborze?

Każdemu posiadaczowi psa z pewnością zależy na tym, by jego pupil odznaczał się zdrowiem, dobrą sprawnością fizyczną oraz miał do dyspozycji wszelkie potrzebne rzeczy do prawidłowego funkcjonowania. W ich skład wchodzi wygodne miejsce do spania. Jakie legowisko dla psa warto zakupić, by nasz czworonóg mógł wygodnie wypocząć?

Legowisko dla małego psa

Legowiska typu sofa sprawdzą się z pewnością w przypadku psiaków małych ras. Jedynie czwórnóg o niewielkich rozmiarach będzie mógł swobodnie się wcisnąć w przytulny kąt i spokojnie zasnąć. Trzeba nam wiedzieć, że tego typu psi mebel musi być dobrze dopasowany. Tylko pod tym warunkiem nasz przyjaciel wygodnie wypocznie. Dużą rolę odegra obserwowanie psiaka podczas leżakowania. Można wówczas dostrzec, jaka pozycja najbardziej mu odpowiada i pod tym kątem wybrać kształt legowiska dla psa. Musimy przy tym pamiętać, że wejdzie do niego nie tylko pies, ale również poduszka, co w jakimś stopniu zmniejszy przestrzeń. Gdyby się okazało, że pies wierci się na posłaniu i ma problemy z zaśnięciem, trzeba będzie postarać się o coś bardziej dopasowanego.

Wypoczynek dla dużych psów

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem legowiska dla pasa typu mastiff, dog niemiecki, labrador czy nowofundland to trzeba wybrać nie tylko dużą powierzchnię sypialną, ale również uwzględnić masę ciała czworonoga. Główną rolę w tym przypadku z pewnością odegra odpowiedni materac. Musi to być solidna konstrukcja, posiadająca dobrej jakości wypełnienie. Jeżeli zdecydujemy się na zakup taniego wypoczynku, to może się okazać, że po kilku miesiącach cała konstrukcja nie będzie się nadawać do użycia. Materac straci swoją objętość, a pies będzie leżał na podłodze. W ten sposób jego stawy będą z pewnością zbyt mocno obciążone i bardziej narażone na czynniki chorobowe.

Inne rozwiązania

Bardzo ciekawą formą legowiska dla psa jest domowa budka. Zakup tego rodzaju psiego wypoczynku będzie uzasadniony w przypadku zwierząt lękliwych, zestresowanych i tych, które uwielbiają chwile samotności. Jeżeli w domu są małe dzieci i lubią dokuczać zwierzęciu, to będzie ono mogło w takich sytuacjach skorzystać ze swojego azylu i spokojnie odpocząć. Legowisko dla psa może też posiadać inną formę. Jeśli nasz czworonóg lubi się przeciągać, bawić lub tarzać, to warto postawić na ponton lub materac. Trzeb jednak pamiętać, że tego typu posłanie powinno być grube, przestronne i solidnie uszyte. Na naszym rynku są również dostępne psie kanapy. Jest to nie tylko solidny, ale również wygodny mebel, który łatwo wkomponuje się w otoczenie mieszkania.