uslugi dietetyka

Czy warto korzystać z pomocy dietetyka?

Dużo osób, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, jak również nie podoba im się waga, którą posiadają, decyduje się na to, aby skorzystać z pomocy profesjonalisty i udaje się do dietetyka. Przygotowanie odpowiedniego planu żywieniowego jest istotne, gdyż pozwoli na systematyczną, kontrolowaną utratę wagi. Odpowiednia waga to lepsza kondycja, dobre samopoczucie psychiczne i fizyczne.

Atrakcyjny wygląd zewnętrzny to przede wszystkim odpowiednia sylwetka, która nie może być osiągnięta w sytuacji, gdy mamy nadwagę. Trzeba zdecydowanie przyznać, że Polacy coraz częściej borykają się właśnie z nadwagą, która w niekontrolowany sposób może przekształcić się w otyłość, czyli stan niebezpieczny dla naszego zdrowia.

Dietetyk jest właśnie takim specjalistą, który zdecydowanie może nam pomóc oraz sprawić, że nasza waga zacznie spadać, a tym samym będziemy się czuć lepiej. Korzystanie z pomocy dietetyka przynosi efekty, ale ma również bardzo dużo zalet. Najważniejszą z nich jest oczywiście to, że otrzymamy taką dietę, która jest dopasowana do naszych potrzeb, naszego stylu życia, leków, które przyjmujemy czy pracy, którą wykonujemy.

To bardzo ważne, gdyż dieta wtedy po prostu będzie skuteczna.

Co daje nam wizyta u dietetyka?

Przede wszystkim bardzo istotne jest to, abyśmy mieli możliwość rozmowy ze specjalistą. To istotny element, obok którego nie możemy przejść obojętnie. Chcąc ustalić dietę, najpierw musimy ustalić nasze nieodpowiednie nawyki żywieniowe. To, co często dla nas jest w porządku, dietetyk może jednak zakwalifikować, jako błąd i oczywiście zalecić zmianę. Takie informacje są dla nas cenne.

Ponadto dietetyk:

– przeprowadzi z nami kompleksowy wywiad,
– zapyta, jaki rodzaj pracy wykonujemy, czy regularnie uprawiamy sport,
– ustali, co lubimy jeść,
– ustali nasze oczekiwania.

Dzięki współpracy z dietetykiem, dieta będzie adekwatna do naszych potrzeb. Dzięki temu również będzie łatwiejsza do realizacji. Pomoc otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Zobacz także: https://www.ikobieta.pl/kim-jest-dietetyk-i-jakie-sa-jego-kompetencje/

Jak łatwo schudnąć?


Przede wszystkim trzeba systematycznie dbać o siebie oraz zmienić styl życia na bardziej zdrowszy. Kluczowe elementy dobrego planu odchudzania to:

– zdrowa dieta, oparta o produkty naturalne,
– rezygnacja z tłustych i smażonych potraw,
– regularne spożywanie posiłków,
– wprowadzenie do diety warzyw i owoców,
– zdrowy sen,
– rezygnacja z palenia i picia alkoholu,
– regularna aktywność fizyczna,
– uprawianie sportu,
– redukcja sytuacji stresogennych.