tablet, internet, wyszukiwarka

Co to jest optymalizacja SEO strony internetowej?

Z pewnością każdy, kto chociaż trochę interesuje się zagadnieniami takimi, jak optymalizacja czy pozycjonowanie stron internetowych, natknął się na pojęcie, jakim jest SEO. Jest to skrót z języka angielskiego oznaczający Search Engine Optimization, czyli działania, których celem jest zwiększenie widoczności konkretnej witryny w wyszukiwarkach. Umiejętnie przeprowadzony proces optymalizacji SEO ma ogromne znaczenie dla pozycjonowania stron w internecie. Wymaga on jednak czasu i wiedzy. Co to jest optymalizacja SEO strony internetowej? Podpowiadamy.

Co to jest optymalizacja SEO?

SEO, czyli Search Engine Optimization, to szereg działań, które skupiają się na tym, by pozycja konkretnej strony internetowej w organicznych wynikach wyszukiwania Google była jak najwyższa. Taka optymalizacja, której celem jest pozycjonowanie stron www, przeprowadzana jest przez specjalistów z tej branży. Agencja SEO, taka jak firma Widoczni, najpierw przeprowadza audyt SEO, na podstawie którego dobiera wymagane w przypadku danej witryny działania i narzędzia optymalizacyjne. Podstawowe zasady SEO obejmują między innymi edycję witryny pod kątem wymagań wyszukiwarek, a także realnych użytkowników.

Pozycjonowanie stron a optymalizacja SEO

Optymalizacja SEO to najważniejsza, jeśli chodzi o pozycjonowanie stron internetowych, czynność. Zwiększa ona widoczność witryny w wynikach wyszukiwania, co ma wpływ na potencjalną liczbę klientów. Zwiększenie pozycji w wynikach wyszukiwania wiąże się z lepszą widocznością i konwersją witryny.

W przypadku, kiedy interesuje nas pozycjonowanie stron w internecie, ponieważ chcemy zdobyć nowych klientów, powinniśmy udać się do specjalistów, którzy przeprowadzą audyt SEO. Takie działania wykonuje na przykład agencja SEO Widoczni. Dzięki jej zaangażowaniu możemy liczyć nie tylko na zwiększenie widoczności naszej witryny w internecie, ale także wiarygodności u potencjalnych klientów. Pamiętajmy, że bardzo często użytkownicy, wpisując konkretne zapytanie w wyszukiwarkę Google, sugerują się wyłącznie wynikami na pierwszej stronie i takie źródła uważają za najbardziej wiarygodne. Dlatego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania gwarantuje wzrost zainteresowania naszą witryną.

Jakie działania uwzględnia optymalizacja SEO?

Działania w ramach optymalizacji SEO, których celem jest pozycjonowanie stron, przeprowadzane są zarówno na konkretnej witrynie, jak i poza nią. Specjaliści, którzy pracują w agencjach SEO, po przeprowadzeniu audytu zaczynają działać w taki sposób, aby strona była widoczna jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Najpierw zajmują się optymalizacją techniczną, a więc zmieniają meta dane, skracają adresy URL, mogą poprawić też kod strony czy wdrożyć protokół https lub certyfikat SSL. Poprawiają również wrażenia użytkowników, a więc mapę strony i dostosowują ją do urządzeń mobilnych. Bardzo istotnym elementem ich działań, bez którego nie uda się pozycjonowanie stron www, jest stworzenie wartościowych treści, zawierających słowa kluczowe, które naprowadzą internautów poszukujących produktów czy usług na konkretną stronę.

Więcej informacji na stronie: https://widoczni.com/pozycjonowanie-stron/