drewninay certyfikat

Certyfikacja drewna C24 – jak wygląda?

W pracy z drewnem bardzo istotny jest wybór odpowiedniego surowca w zależności od planowanego zastosowania. Inny rodzaj tworzywa nadaje się do budowy domu, a inny do stworzenia krzesła bądź półki. By móc podjąć odpowiednią decyzję należy zapoznać się ze sposobami certyfikacji drewna oraz wiedzieć co oznaczają parametry stosowane w opisywaniu tego surowca.

Certyfikacja drewna konstrukcyjnego

Certyfikacja drewna konstrukcyjnego to proces, który prowadzi do spełnienia przez drewno warunków umożliwiających bezpieczne korzystanie z niego zgodnie z normami Unii Europejskiej. Można wyróżnić dwa rodzaje drewna konstrukcyjnego – lite oraz klejone. Każdy rodzaj drewna konstrukcyjnego litego ma określone parametry – zginanie, rozciąganie wzdłuż i w poprzek włókien oraz średnie moduły sprężystości wzdłuż i poprzek włókien. Wybierając drewno to na nie należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, tak by dobrać materiał idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Wdrażanie systemu zarządzania jakością wg ISO 9001

Norma ISO 9001 to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania jakością. Spełnianie jej oznacza, że organizacja ma ciągłą zdolność do dostarczania produktu, który spełnia normy prawne oraz wymagania klientów. Wdrażanie systemu zarządzania jakością wg ISO 9001 wspiera firmę w dążeniu do ciągłego podwyższania jakości oferowanych usług. Certyfikacja ISO 9001 przeprowadzana jest w firmie przez niezależny audyt.

Drewno C24

Najlepszym wyborem jeśli chodzi o drewno nadające się do konstrukcji domów jest drewno konstrukcyjne C24. To rodzaj litego drewna świerkowego. Jego najważniejszą cechą jest odporność na zginanie o wartości 24 MPa. Właśnie ta cecha sprawia, że jest to doskonały surowiec, kiedy zależy nam trwałości i stabilności. Drewno C24 wytrzyma lata użytkowania i może być wykorzystane do stworzenia budynku, a nawet stać się podstawą konstrukcji mostu. Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego rodzaju drewna warto zawsze zapytać o poradę fachowca.