ksiazki Harlana Cobena

„Brakujący element” – nowa książka Harlana Cobena, która wciąga od pierwszych stron!

Pisarza nie trzeba nikomu przedstawiać, ponieważ jego nazwisko jest marką. Mistrz współczesnych kryminałów ma na swoim koncie ponad siedemdziesiąt milionów sprzedanych książek na całym świecie. Jest numerem jeden światowych list bestsellerów i zdobywcą wielu prestiżowych nagród. W lipcu pojawił się jego najnowszy thriller, który zaskakuje dynamiczną akcją. Książka tak uwodzi nagłymi zwrotami, że nie można się od niej oderwać.

Kryminał jest kontynuacją jego wcześniejszej pozycji z roku 2020 – „Chłopiec z lasu”, w której głównym bohaterem jest Wilde, małe dziecko porzucone w lesie. Brakujący element Harlana Cobena ukazuje jego losy jako dorosłego mężczyzny. Tą książką autor udowodnił po raz kolejny, że jako mało kto potrafi pisać porywające historie z tajemniczym bohaterem w roli głównej.

Wątki, które „rozsadzają” historię w „Brakującym elemencie”

Autor w pierwsze książce pozostawił „haczyk”, za który pociągnął w swojej najnowszej kontynuacji. Czytelnicy po publikacji „Chłopca z lasu” zaczęli się domagać ujawnienia sekretów z przeszłości dziecka. Dlaczego zostało porzucone w lesie i kim jest jego rodzina? „Brakujący element” rozbudza emocje, próbując rozwikłać tajemniczą zagadkę. Najpierw pojawia się wskazówka, która ma prowadzić do brakującego elementu – odkrycia prawdy o pochodzeniu i przeszłości, ale zamiast do niej, prowadzi wprost na celownik bezwzględnego mordercy. Ta mroczna historia toczy się na scenie, którą dekoruje plugawy świat celebrytów i reality show. Bohater thrillera nie szukał takiego gremium – pojawiło się niespodziewanie i wyrosło po szybkim zwrocie akcji, do których przyzwyczaił już swoich czytelników pisarz.

Co wyróżnia „Brakujący element” Harlana Cobena?

Książka jest pełna niespodzianek i złożonych, wielopiętrowych zagadek. Sporo wątków zmusza głównego bohatera do udaremniania nikczemnych czynów złych ludzi. Nie brak pozornie niezwiązanych ze sprawą zabójstw, a do wartkiej akcji wkracza nie tylko policja, ale i FBI. Wilde będzie nie tylko uciekać, ale jednocześnie podążać tropem potencjalnego zabójcy, dzięki czemu książkę czyta się szybko i płynnie. Za wszelką cenę czytelnik chce dowiedzieć się prawdy, więc nie może się oderwać od książki. Pozycja Cobena oprócz kryminalnych wątków dotyka ważnych tematów społecznych – hejtu i samobójstwa. Tego, jak udział w popularnym show i chęć zdobycia sławy wpływają na codzienność osób, które znajdują się pod lupą opinii publicznej. Czytelnik pozna postacie o złożonych rysach psychologicznych, osoby uwikłane w różne okoliczności życia, które intrygują i są pełne tajemnic.

„Brakujący element” Harlana Cobena porywa akcjami pełnymi zwrotów. Książka udowadnia, że pisarz to arcymistrz kryminalnych powieści, o których ekranizację zabiegają wytwórnie filmowe. Serialowe adaptacje na platformie Netflix pokazały, że pasjonujące fabuły, jakie tworzy, są gotowym scenariuszem na wciągający serial lub film. Najnowsze dzieło Cobena przewyższa wszystkie pozycje, jakie wyszły spod pióra mistrza. „Brakujący element” dostarczy Ci wszystkiego, czego szukasz w nieprzeciętnym thrillerze!